comScore

Erkan Sözeri: ''Benim çıkış yaptığım kulüp...''

16 Ekim 2014, Perşembe 13:30

PTT 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'dan istifa eden teknik direktör Erkan Sözeri, "Orduspor, benim PTT 1. Lig'de çıkış yaptığım kulüptür" dedi. 

PTT 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'dan istifa eden teknik direktör Erkan Sözeri, "Orduspor, benim PTT 1. Lig'de çıkış yaptığım kulüptür" dedi. 

Sözeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fikret Yılmaz'ın ardından geldiği Orduspor'da bir resmi maça çıktığını hatırlattı.

Takımın başında 12 gün kalabildiğini belirten Sözeri, istifayı üzülerek ettiğini ancak yaşanan gelişmelerin kendilerini böyle bir karar almaya ittiğini söyledi.

Orduspor'a bundan sonraki süreçte başarılar dileğinde bulunan Sözeri, "Araya hatırını kıramadığımız bazı insanlar girince yeniden Orduspor ile yollarımız buluştu. Hem Orduspor camiasının hem de taraftarının gösterdiği ilgi ve alaka bizim buradaki sıkıntıları bilmemize rağmen gelmemize neden oldu ancak buraya geldiğimde Orduspor'da yaşanan sıkıntıların bu denli fazla olduğunu beklemiyordum" ifadelerini kullandı. 

Sözeri, Orduspor ile anlaştıktan sonra sözleşmesinde yazan taahhütlere rağmen kendisine ve ekibine verilen sözlerin tutulmadığını savunarak, şunları kaydetti:

"Biz de bu sözlere güvenerek Karşıyaka maçına çıktık ancak aradan geçen sürede sözler tutulmadı. Herkes bilmeli ki Orduspor benim PTT 1. Lig'de çıkış yaptığım bir kulüptür. O yüzden bir süre yaşananları görmemezlikten geldim ama geldiğimiz noktada bir hafta sonra sözleşme şartlarımızda yazmasına rağmen bana ve ekibime verilen sözler yerine gelmediği için böyle bir karar aldık. Benim ve ekibimin sorumlulukları bu tarz karar almaya itti. Geçen sene son iki hafta kala git dediler, adam gibi gittim, gel dediler adam gibi geldim. Şimdi maddi sözler tutulmadı tekrar adam gibi gidiyorum. İstanbul'dan gelişimizden, kazadan tutun da yaşanan sürece kadar, demek ki buraya kadarmış. Artık her şeyin hayırlısı olsun diyoruz. Orduspor'a bundan sonra gönülden başarılar dilerim."

Sözeri, daha sonra Orduspor'daki resmi işlemlerini tamamlayarak şehirden ayrıldı.

Öte yandan Orduspor, resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, teknik direktörlük görevlerine Sebahattin Akbayrak ve Muhammet Dilaver'in birlikte getirildiği duyuruldu.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)