comScore

Romario o kulübe başkan oldu!

16 Ekim 2014, Perşembe 13:25

Geçtiğimiz günlerde Rio de Janeiro bölgesinden senatör olarak seçilen Brezilya'lı futbol efsanesi  Romario de Souza Faria, tek aday olarak girdiği seçimde America Natal kulübünün yeni başkanı oldu.

FutbolArena  - Rio de Janeiro tarihinin en fazla oyunu alarak senatör seçilen Brezilya'nın yaşayan futbol efsanelerinden Romario de Souza Faria, tek aday olarak girdiği seçimde aldığı 190 oy ile Brezilya 2.Liginde mücadele eden America Natal'ın yeni kulüp başkanı oldu. 2008 yılında yaşamını yitiren ve bu kulübün taraftarı olan babasının vasiyeti üzerine başkanlığa adaylığı koyan Romario'nun Yönetim Kurulu tarafından salı günü başkanlığı kesinleşecek. 48 yaşındaki futbol adamı 10 Kasım'da işbaşı yapacak. Çiçeği burnunda başkan Romario konuyla ilgili olarak; ''Öncelikle America Natal'ı tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyorum. Çünkü America Natal ülkenin en önemli kulüplerinden bir tanesi'' dedi. Kulübün Eyalet ve Serie B liginde mali anlamda yaşadığı sorunlar üzerine sorulan bir soruya Romario; ''Kendime güveniyorum, çok çalışarak kulübü iyi bir seviyeye getireceğimin sözünü burada vermek istiyorum. Hatta taraftarımıza Brezilya Seria A'ya yükseleceğimizi vaat ediyorum.'' diyerek sözlerini tamamladı.

2009 yılında futbol kariyerini America Natal'da sonlandıran Romario, o yıl takımıyla eyalet ligi şampiyonluğu yaşamış ancak takımının ligde bir alt küme düşmesine engel olmamıştı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"