comScore

Arshavin'in aşk hayatı kimsede yok! 'Başı dertte'

16 Ekim 2014, Perşembe 08:47

Son yıllarda futboluyla hızla geriye giden Arshavin'in özel hayatındaki sorunlar da bitmek bilmiyor. İşte Rus futbolcunun çöküşündeki çok önemli ayrıntılar. 

FutbolArena - 2008 Avrupa Şampiyonası'nda yıldızı parlayan Andrei Arshavin'in son yıllarda futbol hayatı kadar özel hayatı da pek yolunda gitmiyor. 
 
Son dönemde yaşadığı büyük düşüşün ardından kariyerini yedek kulübesinde geçiren 33 yaşındaki Rus futbolcunun başı eski eşiyle dertte. Arshavin, 2013 yılında eski eşi Yulia Baranovskaya'dan boşandıktan sonra 29 Nisan 2014'te Petersburglu gazeteci Alice Kazmina ile hayatını devam ettirme kararı aldı. Ancak eski ve aynı zamanda nikahsız olan eşi Yulia Baranovskaya ile arasındaki hukuki süreç Rus futbolcuyu medyanın baş sayfalarından düşürmüyor. Arshavin eski eşi ile nikahsız yaşamasına rağmen Yulia Baranovskaya'nın nafaka hakkı vardı. Buna göre Arshavin, kulüpten kazandığı maaşın yarısıyla birlikte Londra'da yaşayan 3 çocuklu eski eşine bir lüks daire ve araba almak zorundaydı. Ancak Yulia Baranovskaya'nın belirttiğine göre Arshavin, anlaşmada belirtilen şartlara uymuyor. Dolayısıyla bu durum nedeniyle yıldız futbolcu tekrar mahkemelik olabilir. 
 
3 çocuklu hayat arkadaşını aldattıktan sonra futbol hayatı bitti!
 
Euro 2008'deki performansından sonra Zenit'ten, Arsenal'e transfer olan Arshavin 4 sezonu Londra kulübünde geçirdi. Ancak 2011/2012 itibariyle futbol hayatında büyük düşüş yaşadı. Arshavin, 2012/2013'te sadece 80 dakika görev alabildiği Arsenal'de koca sezonu yedek kulübesinde geçirdi ve sözleşmesi bittikten sonra bedelsiz olarak tekrar eski kulübü Zenit'e transfer oldu. Fakat Zenit'te özellikle bu sezon ilk 11'e hasret kaldı. Euro 2012'den sonra kendisine milli takım kapıları da kapattı. 

 
Gerek özel hayatı, gerek ise Arsenal'de forma şansı bulamadığı yıllarda cips reklamlarında oynadıktan sonra Rus taraftarların alay konusu haline gelen Arshavin için kırılma anı ise 2013 yılıydı. Zira bu dönemde eski eşi Yulia Baranovskaya 3. çocuğa hamileyken Arshavin'in doğumdan önce başka bir kadınla ilişkisi ortaya çıktı. 2012'nin sonları ve 2013'ün başları olan süreçte futbolundan çok özel hayatıyla gündeme gelen Rus futbolcunun bu dönemde performansı da tam anlamıyla vurunca Arsenal ve Zenit'te ilk 11 yüzü göremez olmuştu.  
Haber: Barbaros Yıldızlı

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"