comScore

Okan Buruk hedef belirledi

15 Ekim 2014, Çarşamba 17:00

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor'un teknik direktörü Okan Buruk, ilk yarıda 20 puanın üzerine çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor'un teknik direktörü Okan Buruk, ilk yarıda 20 puanın üzerine çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Buruk, Celal Doğan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, ilk 5 haftalık süreçte puan olarak kötü durumda olmadıklarını belirtti.

Gaziantepspor adına son yıllardaki lige en iyi başlangıçlardan birini yaptıklarını dile getiren Buruk, bunun yetmeyeceğini, hem puan hem de oyun anlamında daha büyük hedefleri olduğunu ifade etti.

Bu hedeflere ulaşabilmek için hafta sonu yapacakları Kardemir Karabükspor maçının önem taşıdığına işaret eden Buruk, "Kazandığımız takdirde 8 puana çıkacağız. Bu hem moral, hem de puan cetvelindeki yer açısından ileriye daha umutla bakmamız sağlayacak" dedi.

Yeni bir takım olduklarını ve ilerleyen süreçte daha iyi mücadele edeceklerini vurgulayan Buruk, şöyle devam etti:

"İlk yarıda hedefimiz 20 puanın üzerine çıkmak. Şu anda kötü durumda değiliz. Orta seviyelerdeyiz ama daha iyi olmak zorundayız. Bu konuda çalışıyoruz. Her oyuncuya şans vermeye çalışıyoruz. Rakibin oynadığı oyuna göre de kadromuz şekilllenebiliyor. Kadrodaki her oyuncu bizim için kaliteli. O yüzden kim iyi durumdaysa kim hak ediyorsa ona forma vermek zorundayım. Çok iyi niyetli oyuncularla çalışıyorum. Zaman zaman hatalar, yanlışlar, formsuzluklar olabilir ama memnunum. Bu takıma güveniyorum. Hep beraber güzel yerlere ulaşacağız."

Futbolun taraftarla güzelleştiğine dikkati çeken Buruk, özellikle seyirci desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Buruk, Ontivero, Serhan ve Camara'nın sakatlığının sürdüğünü sözlerine ekledi.

- Milli takımın durumu

Buruk, milli takımın durumunun sorulması üzerine şu andaki tablonun, kötü ve beklenmedik bir tablo olduğunu söyledi.

Türk futbolunun genel yapısından kaynaklanan bir sıkıntı olduğunu belirten Buruk, "Sadece milli takım düzeyinde başarısız değiliz. Lig olarak da kulüp olarak da sıkıntı var. Ligimizin seviyesi özellikle tempo anlamında Avrupa liglerinin çok gerisinde. Biz bunları ne zaman yukarı taşırsak, yurt dışına ne zaman daha çok futbolcu ithal edersek, ne zaman kendi içimizde bir şeyleri oluşturabilirsek, milli takım da o zaman iyi olacaktır" diye konuştu.

Başarılı olduğu dönemlerde, hep bir takımın milli takımı çektiğini, yapısını bir takımın oyuncularının oluşturduğunu vurgulayan Buruk, şunları kaydetti:

"Bu da başarıyı destekliyordu. Şu anda onu oluşturacak, lokomotif olacak takımımız yok. Eleştirmekten çok 'Türk futbolu için, milli takım için ne yapabiliriz' diyip, özellikle bu anlamda federasyona, Fatih hocaya destek olmak gerekiyor. Şu an eleştiri yapılacaktır ama çözüm ne olacak. Bunun üzerinde durmalıyız. Eleştirmek kolay ama önemli olan çözüm bulmak."

Futbolculardan Koray Aslan da ilk haftalarda iyi oynadıklarını ancak son haftadaki performanslarının kötü olduğunu söyledi.

Kardemir Karabükspor maçında mutlaka 3 puan almaları gerektiğini dile getiren Aslan, taraftarları bu zorlu mücadelede takımı desteklemeye çağırdı.

Toplantının ardından kırmızı-siyahlılar, teknik direktör Buruk nezaretinde Celal Doğan Tesislerinde Kardemir Karabükspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"