comScore

Teknik direktöre Kobani dayağı

15 Ekim 2014, Çarşamba 15:50

Kaleci Antrenörü Erdal Elgörmüş'ün IŞİD'e tepki gösteren PYD yanlısı paylaşımlarda bulunmasına tepki gösteren Sarıyerli taraftarlar, tesislere gitti.

IŞİD-PYD çatışması sporda da gündem yarattı... Sarıyer Spor Kulübü dün yaşanan olayla kendisini bu kavganın içinde buldu. Sarıyer Teknik Direktörü Turhan Özyazanlar, saldırıya uğrayıp hastanelik oldu.
 
Olay, Sarıyer'in Diyarbakır doğumlu kaleci antrenörü Erdal Elgörmüş'ün, Kobani'de yaşanan çatışmayı sosyal paylaşım sitesi facebook'taki paylaşımlarına yansıtmasıyla başladı. 
 
IŞİD karşıtı söylemlerde bulunan ve PYD'ye destek veren paylaşımlarda bulunan Elgörmüş'ün Sarıyer taraftar gruplarının tepkisini çekti. Rahatsız oldukları durumu Sarıyer yönetimine bildiren taraftarlar Erdal Elgörmüş'ün görevden alınmasını istediler.  Ancak Sarıyer yönetimi bu isteğe sıcak bakmadı ve Elgörmüş görevine devam etti. 

Turhan Özyazanlar hastane çıkışında arkadaşımız İsmail ER'in sorularını yanıtladı.
 
TESİSLERİ BASTILAR

Bunun üzerine Sarıyer taraftarları dün antrenman öncesi tesislere giderek Erdal Elgörmüş'e tepkilerini göstermek istedi.. Sarıyer teknik direktörü Turhan Özyazanlar çıkabilecek bir olayı yatıştırmak için taraftarların yanına gitti ve konuşmaya başladı. Ancak taraftarlar Sarıyer'in teknik adamına da sert tepki gösterdi. Burnuna atılan yumruk ile hastanelik olan ve Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Özyazanlar akşam saatlerinde taburcu edildi. Yaşanan bu olay üzerine Sarıyer'in dün yapması planlanan antrenmanı da iptal edildi.
 
ÖZYAZANLAR: BEN SPOR ADAMIYIM, SİYASETLE İŞİM OLMAZ

Turhan Özyazanlar, siyasetle bir işi olmadığını belirterek, “Haksız bir saldırıya uğradım. Benim tek ilgi alanım futbol” dedi. Hastanede Hürriyet'e konuşan Özyazanlar, “Böyle bir olayla gündeme gelmekten ötürü utanç duyuyorum. Bu durum beni kahrediyor. Kim hangi siyasi görüşten olursa olsun insanlar birbirlerine saygı duymalıdırlar. Benim siyasetle bir işim yok, bir spor adamıyım” dedi.
SARIYER LİGDE 9. SIRADA

Sarıyer Futbol Takımı, Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta 1 galibiyet, 7 beraberlik elde ederek topladığı 10 puanla 9. sırada yer alıyor.
 
TURHAN ÖZYAZANLAR KİMDİR?

28 Aralık 1955'te Ankara'da doğdu. Antrenörlük kariyerinde İstanbul DSİ, İstanbul BŞB, Öz Sahrayıceditspor, Yalovaspor, Eyüpspor, Alibeyköyspor, Güngörenspor, Samsunspor, Yalovaspor ve Eyüpspor takımlarında görev yaptı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)