comScore

Rıza Çalımbay: ''Milli maçlar Anadolu'da oynansın''

15 Ekim 2014, Çarşamba 14:57

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Milli Takım'ın EURO 2016 eleme grubundan çıkma şansının bittiğine inanmadığını ifade etti.

Kulüp binasında Trabzonspor maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay, bütün hazırlıklarını Trabzonspor maçına göre yaptıklarını ifade ederek, "Geçirdiğimiz ilk 5 hafta bizim için çok iyi. Tabii önemli olan bulunduğumuz yerde kalmak. Onun için de iyi bir istikrar yakalamamız lazım. Oynayacağımız Trabzonspor maçı zor olacak. Çünkü Trabzon her zaman zor deplasmandır. Bu maç Trabzon açısından da çok önemli maç. Kendileri bizim maçı olmazsa olmaz gibi görüyorlar. Bizim de hedefimiz bu maçı kazanmak. Çok zor bir maç oynayacağız. Çok değişik atmosferde oynayacağız. İsteyeceğimiz tek şey hakemin cesur olması. Çünkü çok çekişmeli bir 90 dakika olacaktır. Biz takım olarak buna hazırız. Sadece Serkan Balcı eksik. Onun dışında hiçbir eksiğimiz yok. Trabzon'dan puan ve puanlarla dönmek istiyoruz. Keşke Trabzonspor daha iyi bir konumda olsaydı da böyle sıkıntılı bir maç oynamak zorunda kalmasaydık. Ancak bunlar futbolun içinde olan şeyler. Bizi Trabzon'da çok büyük bir mücadele bekliyor. Orada kora kor mücadele edeceğimize eminim" diye konuştu.
 
"BEN OLSAM MİLLİ TAKIM MAÇLARINI ANADOLU'DA OYNARIM"

Basın mensuplarının Milli Takım ile ilgili sorusunu da yanıtlayan Çalımbay, "Gruptan çıkma ihtimali bitti diye yorumlara katılmıyorum. Ben halen şansımızın bittiğine inanmıyorum. Bizim takımımız iyi bir takım. Biz sadece havamızı kaybettik. Bir de çok iyi bir galibiyete ihtiyacımız var. Rakip önemli değil, biz çok iyi bir galibiyet aldığımız takdirde bu arkadaşlarımız bizi çok iyi yerlere getirirler. Çek Cumhuriyeti maçında kötü oynamadık. Bunu sadece golle sonuçlandıramadık, önemli değil. Ama artık geçmişe değil, geleceğe bakmak gerekiyor. Bence önce bir Milli Takım havasını yakalamamız gerekiyor. Ben olsam Milli Takım'ın maçlarını Anadolu'da oynarım. Çünkü Milli Takım'ın şu anda çok büyük bir desteğe ihtiyacı var. Çek Cumhuriyeti maçının son dakikaları belki oyunun kaderi değişecek, 10 dakika var, 12 dakika var başka şeyler bağırılıyor. Takıma destek verileceğine, istifa diye bağırılıyor. Halbuki orada her türlü destek verilse o skoru değiştirir. Çünkü bizde 5 dakikada, 2 dakikada oyunu değiştirecek oyuncular var. Bizim Milli Takımımız'ın; birincisi desteğe çok ihtiyacı var, ikincisi ise morale ihtiyacı var. Milli Takımımız'ın iyi bir galibiyete ihtiyacı var. Bizim şansımız halen devam ediyor. O grubun en iyi takımlarından bir tanesi de biziz" şeklinde konuştu.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)