comScore

Akhisar Belediyespor'da gündem Kasımpaşa

15 Ekim 2014, Çarşamba 13:10

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay: ''Hem grup hem de takım savunması konusunda çok başarılı olmamız gerekiyor.''

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, ''Hem grup hem de takım savunması konusunda çok başarılı olmamız gerekiyor'' dedi. 

Akhisar Belediyespor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarını bugün Akhisar Şehir Stadında yaptığı antrenman ile sürdürdü.

Antrenman öncesinde gazetecilere açıklama yapan Akçay, Başakşehirspor maçındaki performanslarının iç açıcı olmadığını vurgulayarak futbolda zaman zaman bu tip durumların yaşanabildiğini söyledi.

Kasımpaşa takımının da Başakşehir gibi aynı yapıya ve aynı oyun tarzına sahip olduğunu söyleyen Akçay, ''Çok zorlu bir maç olacağını biliyoruz. Kaliteli oyuncuları var, özellikle ofansif bölgedeki oyuncu kalitesi yüksek. Oyuncuların farklı özellikleri var. Dolayısıyla sahada savunma anlamında çok iyi bir organizasyon göstermeliyiz. Hem grup hem de takım savunması konusunda çok başarılı olmamız gerekiyor'' dedi.  

Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Akçay takımın liderlikten 7. sıraya düşmesine ilişkin soruya şu cevabı verdi: 

"Popülist olmayalım. Sonuçta lig için başlangıçtan itibaren koyduğumuz hedef ligde kalan bir takıma dönüşmek, o gömleği giymek. Dolayısıyla bulunduğumuz yerle ilgili algıyı çok fazla yorumlamamak lazım. Bizim açımızdan güzel bir yerde, güzel bir puandayız. Önemli olan bunu yıl sonuna kadar sürdürüp 7 ya da 13'ncü olmak arasında çok fazla bir fark yok gibi gözükse de psikolojik ve moral açısından 7'nci olmak daha güzel, Dolayısıyla biz de yılsonuna küme düşmeden çok önemli güzel bir yerde bitirmek isteriz. Bizim hedefimiz budur. Popülist olmaya yada işi çok abartılı bir hale getirmeye de gerek yok'' diye konuştu. 

Merter Yuce'nin gördüğü kırmızı kart konusuna da değinen Akçay, Merter Yüce'nin kirmizi kartı, disiplinsizlikten değil oyunun gereği, taktiksel olduğunu belirtti. 

Bu arada, antrenmana izinli olan Kadir Keleş, Güray Vural ve Gekas katılmazken sakatlığı süren Kenan Özer ile Douglao ile kırmızı kart cezalısı Merter Yüce'nin kadroda yer almayacağı bildirildi.

Akhisar Belediyespor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarını yarın Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde basına kapalı olarak sürdürecek.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"