comScore

Taraftarlarla futbolcular tekme tokat kavga etti

14 Ekim 2014, Salı 22:44

2016 Avrupa Şampiyonası Elemeler I Grubu'nda Sırbistan ile Arnavutluk arasında oynanan karşılaşma sahaya uzaktan kumandalı helikopter ile Arnavutluk bayrağının bırakılmasınınardından çıkan olaylar nedeniyle ertelendi

Belgrad'daki Partizan Stadı'nda oynanan karşılaşmasın 44. dakikasında uzaktan kumandalı bir helikopterle sahaya Kosova'yı da kapsayan "haritanın" yer aldığı Arnavutluk bayrağı bırakıldı. Bayrağın sahaya inmesiyle iki takım oyuncuları arasında tartışma başladı. Bu sırada bazı Sırp taraftarların meşale yakması ve sahaya girmesi üzerine maçın hakemi Martin Atkinson, karşılaşmayı durdurup soyunma odasına gitti.
 
Uzun süren bekleyişin ardından statta yapılan anonsla, maçın ertelendiği duyuruldu.
 
Bu arada, Güney Tribününde çıkan olaylarda ise polisle taraftarlar arasında arbede yaşandı.
 
Uzaktan kumandaı helikopter ile sahaya bırakılan ve Sırp futbolcu Svetlan Mitroviç'in yakaladığı bayrakta, 2008 yılında Sırbistan'dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Kosova'nın da Arnavutluk topraklarında gösterildiği öğrenildi.
 
Öte yandan, Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmir Buşati'nin Sırbistan Dışişleri Bakanı İvitsa Daçiç'i telefonla arayarak, futbolcuların ve heyettekilerin can güvenliğinin sağlanmasını talep ettiği öğrenildi.
 
FIFA, Sırp ve Arnavut halkları arasında tarihte yaşanan savaşlar nedeniyle maçın "yüksek riskli" maç olduğunu ilan etmişti.
 
Alınan karar gereği, stada Arnavut taraftarlar alınmamıştı.

İşte yaşanan olaylar;


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)