comScore

İşte Brezilya'nın yeni kaptanı!

14 Ekim 2014, Salı 21:03

Deneyimli teknik adam, sakatlığı nedeniyle geçen ay oynayamayan Thiago Silva'dan kaptanlığı devralan Neymar'ın artık 1. kaptanı olduğun duyurdu.

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga, son maçta attığı 4 golle tüm dikkatleri üzerine çeken Neymar'ın artık Sambacılar'ın yeni lideri olduğunu ifade etti.
 
Dunga yönetiminde Brezilya 4. galibiyetine ulaşırken, Neymar'ın 4 golle yıldızlaştığı maçta Japonya'yı farklı mağlup ettiler.
 
22 yaşındaki yıldız oyuncu, geçen ay kaptanlık pazu bandını sakatlığı nedeniyle oynayamayan Thiago Silva'dan devralmıştı ancak Brezilyalı teknik adam bunun geçici bir durum olmadığını ve kaptanlığın artık genç oyuncunun olacağını belirtti.
 
Dunga düzenlediği basın toplantısınıda durumu açıklığa kavuşturarak, "Neymar artık yeni kaptanımız... Sahadayken gerçekten farklı bir karaktere bürünüyor ve oynamak, oynatmaktan zevk alıyor. Brezilya'nın futbol mentalitesini en güzel şekilde yansıttığına inanıyorum." şeklinde konuştu.
 
Arjantin maçından sonra onu bilhassa sahada tuttuğunu vurgulayan deneyimli teknik adam, "Birçok değişiklik yaptım ancak Neymar'ı özellikle sahada tutmak istedim. Çin'de oynanan Arjantin maçında gol atamamıştı. Kendisini bulması için bu maçta daha fazla gole ihtiyacı olduğunu gördüm." dedi.
 
Asya seyahatinin takımı etkilemesine karşın iyi futbol sergilediklerini düşünen Dunga, "Jet lag yaşamalarına karşın Japonya maçında gerçekten çok güzel mücadele ettiler. Tüm futbolcular kendilerini kanıtlamak için var güçleriyle çalıştılar. Herkesin performansından memnunum." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"