comScore

Mersin İdmanyurdu'na mali denetim kararı

14 Ekim 2014, Salı 17:50

Mersin Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası kulübün isteği üzerine hesapları denetlemeye başladı.

Spor Toto Süper Lig ekibi Mersin İdmanyurdu'nun yönetiminin aldığı karar üzerine, kulübün hesapları Mersin Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından denetlenmeye başlandı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Oda Başkanı Dursun Göktaş ve beraberindeki heyet, kulübü ziyaret ederek başkan Ali Kahramanlı ve yönetim kuruluyla görüştü.

Göktaş, yaptığı açıklamada kentte görev yapan tüm kurum ve şahısların ortak değeri Mersin İdmanyurdu'na destek olunması gerektiğini belirtti.

Gerek oda olarak gerekse heyette bulunan denetçilerin hiçbirinin bu hizmetlerinden bedel talep etmeyeceğinin altını çizen Göktaş, yaptıkları işin Mersin halkına kamu hizmeti olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Göktaş, bugün itibariyle başlayan hesapların denetimiyle ilgili bilgilendirmenin en kısa zamanda kamuoyuna yapılacağını bildirdi.

Kulüp yönetimi hesapların şeffaf ve kamuoyuna açık olması için 2011, 2012, 2013 yılları ile 2014 eylül ayına kadar olan bölümün denetlenmesi amacıyla Mersin Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'ndan talepte bulunmuştu.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)