comScore

Hakan Şükür: Salih bizden şanslı çünkü..."

13 Ekim 2014, Pazartesi 11:35

Milletvekilliği yapan Galatasaray ve A Milli Takımın unutulmaz forveti Hakan Şükür, İtalyan basınına önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ve Türk Milli Takımının efsane isimlerinden şimdinin Milletvekili Hakan Şükür, İtalyan basınına konuştu.

Altın Ayak ödülünü almak için Monaco'ya giden Hakan Şükür, İtalyan basınına Inter ve Parma günlerini değerlendirirken Salih Uçan ve Türkiye'deki şampiyonluk mücadelesine de değindi.
 
Şükür, "Inter'e geldiğimde Lippi vardı ancak kısa süre sonra değişti. Benim gibi bir forvet için sürekli oynamak önemliydi. Takımda 7 forvet vardı. Parma daha iyi bir seçenekti. Zor günlerdi ama İtalya her zaman kalbimde." diyerek Çizme günlerini anlattı.
 
Hakan Şükür, AC Milan'dan teklif aldığını açıklarken, "AC Milan maçı için iki defa San Siro'ya gittim. Daha sonra Inter gelip beni istedi ve Milan'ın elinden aldı" ifadelerini kullandı.
 
Roma'ya kiralanan Salih Uçan'ı da değerlendiren Hakan Şükür, "Emre ve Okan'dan Ümit Davala'ya kadar İtalya'ya giden Türk futbolcular biraz alışma problemi yaşadı. Yeni bir kültüre adapte olmak için zamana ihtiyacınız vardır. Salih Uçan bizden daha çok avantaja sahip; çok genç ve entegre olması daha kolay bir dönemde. Roma onun için ideal. Totti gibi bir efsane ile yanyana olması ondan yardım almasını sağlıyor" dedi.
 
Efsane forvet Türkiye'de Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki rekabeti değerlendirerek açıklamalarını sonlandırdı:
 
"Türkiye'de bu sezon işler karışık. Fenerbahçe ve Galatasaray 4. yıldız için şampiyonluk savaşı veriyor. Mancini ve Prandelli, ikisine de sorun bu baskıdan söz edecektir. Prandelli iyi bir insan ve taraftarlar tarafından seviliyor. Zamana ihtiyacı var. Kolay bir iş yapmıyor. Sonunda iyi olacağına inanıyorum."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)