comScore

Yılmaz Vural: 'Ben Türk antrenör değilim'

12 Ekim 2014, Pazar 17:56

Açıklamalarıyla gündem olan Yılmaz Vural, yine çok çarpıcı ifadeler kullandı.

Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, A Milli Futbol Takımı'nın aldığı kötü sonuçları değerlendirdi. Oldukça imalı açıklamalar yapan Vural, "Benim adım Yılmaz Vural ama Türk antrenör değilim.

Türklüğümle gurur duyuyorum ama Avrupa'da yetişmiş, 3-4 kere Dünya Şampiyonu olmuş bu ülke tarafından eğitildim. Ama ülkemde bunların olmadığını görünce üzülüyorum" dedi.
Millileri bekleyen tehlike! "Fatih hocaya tek sitemim şudur; Buraya futbol direktörü olarak geldi ve bu ünvana layık davranması lazım. Ya yarışmacı antrenör olarak kalacaktın ya da Türk futbolunun gelişmesi için gerekli çalışmaları başlatacaksın. Başlattıysan biz mi bilmiyoruz." diyerek tepki gösterdi.

Sert eleştirilerini sürdüren Vural, "Türk futbolunda idare sorunu var. Balık baştan kokar derler. Futbolumuz kötü yönetiliyor. Bu durumda sistemi sorgulamak gerek. Bakın Arda'ya Milli Takım'da adamını kovalamıyor, Ama Atletico Madrid'de böyle yapabiliyor mu? Dağlar kadar fark var. Burada kilosu vardı, orada dal gibi oldu" şeklinde konuştu.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"