comScore

''Ligin en iyisi Muslera...''

12 Ekim 2014, Pazar 17:47

Kariyerinde çok önemli takımlarda forma giyen Andreas Isaksson Ligradyo'da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'un konuğu oldu…

FutbolArena 

İlk başlangıç Trelleborgs
Trelleborgs benim ilk profesyonel olduğum kulüptür. Daha önce genç takımlarda kendimi geliştirdikten sonra iyi ki gelmişim. Daha sonra Juventus takımında baskı yaşadım ve bana çok güvenen Djurgarden takımına gittim 3 yıllık istikrar sağladık. Rennes de 2 yıllık başarılı sezonu ardından M.City seçiminde ilk kez tökezledim çünkü sakatlıklar peşimi bırakmadı. Son olarak Hollanda'nın köklü kulübü Psv serüvenim sonrası kendimi Kasımpaşa da buldum şimdi çok mutluyum.

M.City dışında hep mutlu oldum

Kariyerimde M.City dışında bütün kulüplerde çok mutlu oldum. Çünkü uzun sakatlılar geçirdiğim için fazla forma şansı bulamamıştım. Bütün kalecilerden önemli tecrübeler edindim.
 
Yeni kontratım 3 yıllık
 
Kasımpaşa ile 3 yıllık anlaşma sağladık. Son senemde güzel bir sezonu geride bıraktıktan sonra kulüple masaya oturarak 3 yıllık kontrat yaptık. Ailemle İstanbul'u çok seviyoruz. Çocuklarım rahat koşullarda yaşıyor ve burada olmaktan dolayı yüzümüz gülüyor.
 
Onurlandırıldım
 
Ödül kazanmak oyuncuyu gururlandırır. 7 yıl boyunca yılın kalecisi seçilmem beni gururlandırıyor. Kazandığım ödüllerin bir kısmı İsveçte diğerlerini kendi evimde saklıyorum.

Milli takımda özel anılarım var
 
Milli takımda çok sayıda maça çıktım. Bana bu şansı verenlere teşekkür ediyorum. İsveç milli takımında en çok milli olan isimlerden bir tanesiyim. Çok özel anılarım geçti.
 
Boy her şey değildir
 
Kalecilikte boy her şey demek değildir. Yetenekliysen bunu kapatabilirsin. Mesela benden kısa bir kaleci aklını ve yeteneğini kullanırsa daha iyi kurtarışlar yapabilir.

En iyisi Muslera
 
Türkiye de bence en iyisi Muslera. Ama Onur ve Volkan da çok yetenekli kaleciler.
 
Onur Avrupa'ya gidebilir

Kaliteli yerli kaleciler var ve bana göre rahatlıkla yurt dışında forma giyebilirler.Mesela Onur Kıvrak bunlardan bir tanesi

Bırakınca kaleci antrenörü olmak istiyorum
 
Kaleci antrenörleri bence futbolda son derece önemli. Bende futbolu bırakınca çalışmayı düşünüyorum.

Jimmy Durmaz'ın geleceği parlak
 
Milli takımdan her iki oyuncuda çok iyi arkadaşlarım. Yetenekli oldukları için zaten birlikteyiz. Jimmy Durmaz'ın geleceği parlak ama Erkan biraz yaşlandı.

Geçmiş geçmişte kaldı

Daha önce teklif alıp almadığım ile alakalı devamlı sorular geliyor. Ama bu bana kalsın çünkü geçmiş geçmişte kaldı artık geleceğe bakmak gerekiyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)