comScore

Milli maçta büyük rezalet! Kanlı olaylar....

11 Ekim 2014, Cumartesi 23:05

Romanya ile Macaristan arasından oynanan maçta, stadın güvenlik görevlilerinin taraftarlara müdahalesini polis durdurdu.

Romanya ile Macaristan arasında Bükreş'teki Arena Nationalada oynanan ve 1-1 sonuçlanan mücadelede, polisin müdahalesi Avrupa'da manşetlere çıktı.

Yerel güvenlik güçleri, taraftarların taşkınlıklarını önlemek için sert bir müdahalede bulundu. Romen spor sitesi Prosport'un geçtiği fotoğraflarda, taraftarlara yapılan müdahale sonrası dehşet verici görüntüler ortaya çıktı.
BGS güvenlik servisinin taraftarla yaptığı müdahaleyle birlikte büyük bir tepki doğdu. Tepki sonrası güvenlik görevlileri müdahalelerinin dozunu artırdı. Daha sonra fiziki müdahale ve biber gazıyla dağıtma denendi. Ancak, özellikle yaşlılar, kadınlar ve 14 yaşındaki kızını olaylardan korumaya çalışan bir babanın başına gelenler ülke çapında büyük bir tepki topladı. Olayların devamında polis, güvenlik güçlerini tribünden çekerek duruma müdahale etti. Yaralanan çok sayıda taraftar ambulanslarla hastanelere taşındı

Güvenlik görevlileri, olayı fotoğraflayan ProSport muhabiri Alexander Hojda'yı da yumrukladı ve fotoğraf makinesini almaya çalıştı. Hojda'nın kurtulması sonmrası güvenlikçiler ağır tehditlerde bulundu.

İşte şok olayın fotoğrafları;


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"