comScore

Erkan Zengin'i İsveç'te fena 'ti'ye aldılar!..

10 Ekim 2014, Cuma 16:42

İsveç Milli Takımı'nın Eskişehirsporlu yıldızı Erkan Zengin, Rusya maçı öncesinde gazetecilerin gazabına uğradı.

 İsveç Milli Takımı'nın formasını giyen Eskişehirsporlu Erkan Zengin, Rusya ile oynayacakları EURO 2016 Eleme mücadelesi öncesinde yaptığı açıklamalar ile ülkesinde gündeme oturdu. Basın karşısında, Rusları analiz ettiğini söyleyen Erkan, gazetecilerin sorularına net yanıtlar veremeyince espri malzemesi oldu.

Haberlerde 'İsveç'in yeni video analisti' şeklinde bahsedilen hücumcu, yapılan basın toplantısında ilk olarak, "Rusları izledim. Çok tehlikeli takımları var. Defansları çok iyi. Gerçekten iyi takım, oynadığımız en tehlikeli rakip olacak" sözlerini kullandı.
 
"SAĞ BEK TEHLİKELİ AMA, İSMİ YOK"
 
Rus Milli Takımı'nın sağ bekinin tehlikeli olduğunu kaydeden Erkan, son 10 milli maçta 4 farklı sağ bek kullanan Ruslar'da hangi oyuncudan bahsettiği sorulunca, "İsmini bilmiyorum oyuncunun. İlginç bir adı vardı, ancak kaliteliydi. Sağ kanattan gelip duruyorlardı, bunu gördüm. O bütün ataklarda vardı. Her hücumda ileriye çıktı" ifadelerini kullandı.
 
Dünya Kupası'nda Rusların oynadığı maçları da izlediğini sözleyen Türk asıllı oyuncu, "Dünya Kupası'nda ne yaptıklarını biliyorlardı. Bir oyun anlayışları vardı. Ceza alanı çevresinde erken ortalar yapıyor ve ceza alanında hücumcuları topla buluşturmak istiyorlardı. Bu onların oyun planı" diye konuştu.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"