comScore

Eskişehirspor'da 50. yıl coşkusu

09 Ekim 2014, Perşembe 12:50

Eskişehirspor Kulübü Başkan Vekili Ahmet Yalçın, "Eskişehirspor'un 50. yılını en güzel şekilde kutlamak istiyoruz" dedi.

Eskişehirspor Kulübü Başkan Vekili Ahmet Yalçın, "Eskişehirspor'un 50. yılını en güzel şekilde kutlamak istiyoruz" dedi.

Başkanlığını Yalçın'ın yaptığı ve Eskişehirspor Genel Sekreteri Fatih Sezer, Kulüp İdari Asbaşkanı Mustafa Akgören ve Kulüp CEO'su Mehmet Çetin'den oluşan "Eskişehirspor 50. Yıl Etkinlikler Komitesi", Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nden basın toplantısı düzenledi.

Yalçın, 19 Haziran 2015'te Eskişehirspor'un 50. yılının kutlanacağını belirterek, 50. yıl komitesinin hazırlıklara başladığını, 1 Ocak-31 Aralık 2015 arasında kulübün kuruluşunun 50. yılını camiayla birlikte kutlamayı amaçladıklarını söyledi.

İki bölüm halinde toplamda bir saatlik Eskişehirspor belgeselinin hazırlığının sürdüğünü ifade eden Yalçın, şöyle konuştu:

"Kulübümüzün kuruluşundan bugüne, efsaneleşen tarihini sosyolojik boyutuyla anlatacak bu belgesel, futbol camiasının takdirini ve saygısını kazanmış duayenlerin görüşlerini ve analizlerini de kapsayacak, herkes için çok önemli anlamlar ifade edecektir. Eskişehirspor Kulübünün tarihini de yazacağız. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü ile görüşmeler yaptık. Çalışmalar tamamlandığında kitaplaştırılarak kamuoyunun bilgisine sunulacaktır. Fikir babalığını Uğur Kürkçüoğlu'nun yaptığı başka bir proje için de AÜ ile ortak çalışma başlatıldı. 6-7 dakikalık bu projede tarihimizi özetleyen ve hedeflerimizi anlatan müzik ve animasyon yer alacak. Kutlamalar için vazgeçilmez olarak gördüğümüz 50. yıl logosu ve slogan çalışması da başlatıldı. Ortaya çıkan ürünler, kamuoyunun ve taraftarımızın görüşlerine sunulacak, logomuz ve sloganımız ortak görüşle belirlenecek. Bu konuda, fedakar taraftarın fikirlerini de bekliyoruz." 

- Eskişehirspor 50. yıl marşı

Yalçın, Eskişehirspor taraftarlarından oluşan "Fikir ve Proje Geliştirme Kurulu" oluşturduklarını ve çeşitli projeler geliştirip müzakere etmek üzere toplantılarına başladıklarını bildirdi.

Eskişehirspor'un 50. yıl marşı için güfte ve beste yarışmasının düzenleneceğini anlatan Yalçın, "Yarışma birincisine 50 bin, ikincisine 20 bin, üçüncüsüne de 10 bin lira verilecek. Yarışma başvuruları 1 Nisan 2015'te sona erecek. Kutlamaların bir yıl içine yayılmış bir takvimi olacak. Eskişehirspor'un 50. yılını en güzel şekilde kutlamak istiyoruz" dedi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"