comScore

Londra'da futbol okulu açan Türk kulübü

09 Ekim 2014, Perşembe 11:29

Ülkemizin en geniş kapsamlı futbol okulları organizasyonu hedefiyle yola çıkıp baş döndürücü bir hızla 2 yılda 42 okul açan Altınordu, bir şube de Londra'ya kurdu.

ÜLKEMİZİN en geniş kapsamlı futbol okulları organizasyonu hedefiyle yola çıkıp 2 yıl gibi kısa bir sürede 42 okul açan Altınordu, ilk yurtdışı hamlesini futbolun beşiği İngiltere'de yaptı. Londra'ya giden Başkan Seyit Mehmet Özkan,  yıllarca Ege kulüplerinde forma giyen ve yaşamını yurtdışında sürdüren Necdet Aydın ile biraraya gelerek,  Altınordu Futbol Okulları UK'in açılmasıyla ilgili anlaşmaya vardı.Leyton bölgesindeki futbol okulu, 8-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik olacak. Necdet Aydın'ın genel menajerliğindeki okullarda Vedat Tuna genel koordinatör, Erdal Yörük, Ender Kalkan ve Fatih Uyar ise antrenör olarak görev yapacaklar.

Başkan Özkan,  Necdet Aydın'ın yıllardır Londra'nınTottenham ve Leytonbölgesindeki futbol okullarında genç yeteneklerin keşfedilmesiyle ilgili önemli çalışmalar yaptığını belirterek, “Kendisinin deneyimlerinden faydalanmak istedik.  Hem İngiltere'deki yetenekli Türk gençlerinin eğitimini sağlamak, hem de  bu çocukların kulübümüzekazandırılmasına önem veriyoruz.  Yaptığımız incelemeler sonrasında tesis ve diğer detaylar konusunda sıkıntı olmadığını gördük.  AFO adını verdiğimiz Altınordu Futbol Okulları, 2012 Londra Olimpiyat Köyü'nün bulunduğu DrapersField'daki sahalarda faaliyet gösterecek. Proje, kısa süre içinde hayata geçecek” dedi.

Necdet Aydın ise Altınordu'nun 100 yıla yaklaşan tarihi bir kulüp olduğunu, son iki sezonda Başkan Seyit Mehmet Özkan ile yepyeni bir kimliğe büründüğünü belirterek, “Sayın Özkan'ın yıllardır gerçek profesyonel futbolcu yetiştirme ile ilgili çalışmalarını takdirle izliyordum. İngiltere'de de böyle bir çalışma içine girme ve dünyaya açılmanın ilk adımını atma hedefleri bizi de heyecanlandırdı” diye konuştu.

Altınordu'nun altyapıya yaptığı yatırımlar Türkiye'de de büyük ilgi görürken,  Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım eski Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve  Fenerbahçe eski Teknik Direktörü Aykut Kocaman  İzmir'e gelip, kırmızı-lacivertli kulübün tesisleri ile vizyonunun her kulübe örnek olması gerektiğinin altını çizmişti. 


 

Foto 1 (Soldan sağa): Vedat Tuna, Erdal Yörük, Kenan Özkan, Seyit Mehmet Özkan, Necdet Aydın

Foto 2 (Vedat Tuna, Necdet Aydın)


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)