comScore

AK Parti Karşıyaka kavgası

09 Ekim 2014, Perşembe 08:57

Fenerbahçe Ülker ile Pınar Karşıyaka arasında oynanan Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Karşıyaka taraftarları ile AK Parti Gençlik Kolları üyeleri arasında kavga çıktı. 

Futbol Arena - Dün oynanan Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası finaline Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılma ihtimali üzerine, TBF yaklaşık 8 bin adet koltuk için bilet basmamış, bu bölümler için davetiye hazırlanmıştı. Davetiyeler de Ak Parti Gençlik Kolları üyelerine dağıtıldı.

Ancak maçın başlamasına kısa bir süre kala Erdoğan'ın gelmeyeceğinin kesinleşmesi üzerine tribünlerin davetiyelere ayrılan kısmı büyük oranda boş kaldı. Bu bölüme gelen AK Parti üyeleri ile Karşıyaka taraftarları arasında maç içinde tartışmalar yaşandı.
İddialara göre, Karşıyaka taraftarlarının Atatürk posteri açmasına sinirlenen diğer taraf ile önce sözlü tartışma yaşandı. Bu gelişme üzerine ortam gerginleşirken Karşıyaka taraftarları "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" tezahüratları yaptı. Tartışmanın fiziksel müdahaleye dönme aşamasında salonda bulunan emniyet güçleri iki grubun arasına girerek, kavganın büyümesini engelledi.Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"