comScore

İsmail Ertekin: ''Bu savaşta bizde varız''

08 Ekim 2014, Çarşamba 18:20

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Balıkesirspor'un Teknik Direktörü İsmail Ertekin, futbol açısından çok daha iyi noktalara geleceklerini söyledi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Balıkesirspor'un Teknik Direktörü İsmail Ertekin, futbol açısından çok daha iyi noktalara geleceklerini söyledi.

Ertekin, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, takım olarak son 2-3 maçtır daha iyi oynadıklarını, iyi savunma yaptıklarını ancak ancak hücumda eksiklerinin bulunduğunu söyledi.

Hücum eksikliğini daha fazla çalışarak giderebileceklerini ifade eden Ertekin, ligi yeni tanıyan futbolcuların fazla olduğu bir takım için yaşadıklarının normal kabul edilebileceğini kaydetti. 

Son Beşiktaş maçında da ellerinden geleni yaptıklarını ve iyi oynadıklarını dile getiren Ertekin, şöyle devam etti:

"Şu anda Beşiktaş lider. Yaptığımız maçta aramızda çok büyük fark yoktu. Onlar bizden fazla pozisyona girmiş olabilir ama lider ile lig sonuncusu arasında büyük farklar göze çarpmadı. Demek ki iyiye gidiyoruz ve bu savaşta varız. Sezon başında da söyledim bugün de söylüyorum daha iyi olacağız."

Çaykur Rizespor maçının büyük önem taşıdığını belirten Ertekin, özellikle hücumla ilgili sorunlarını çözüp, Rize deplasmanından puan ya da puanlarla dönmeyi istediklerini dile getirdi.

Balıkesirspor'un mevcut gidişatına en fazla teknik heyet ve futbolcuların üzüldüğünü vurgulayan Ertekin, şunları kaydetti:

"Biz para alıyoruz bu işten. Bu kadar çalışıyoruz kazanmak için ama kaybedince bizi çok etkiliyor. Ben oyuncularıma güveniyorum ve bizim gerçekten moralimizin yüksek olması lazım. Ligde 3 takım var hep onlar gündemde. Son hafta en büyük zararı gören takım biziz, Fenerbahçe ve Galatasaray konuşuluyor. Zararı gören kim? Beşiktaş maçında Ersan atıldı mı o pozisyonda? Atıldı varsayalım. Frikik oldu kullandık ve top kime çarptı? Ersan'a çarptı. Ersan atılmış olsaydı orada olmayacaktı ve belki de gol olmuştu o zaman."

Kırılgan bir takım olduklarını ve maçlarda ilk golü yemelerinin kendilerini normalden fazla etkilediğini belirten Ertekin, "Şu anda takımlar tam rayına oturmadığı için günlük performanslar etkiliyor maçın sonuçlarını. Zaman zaman çok değişik sonuçlar alınıyor. Eskişehirspor, zorlu deplasmanlarda puan ve puanlar alıyor, kendi sahasında umulmadık puanlar kaybediyor" dedi.

 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"