comScore

Schneiderlin: 'Ben davar değilim'

07 Ekim 2014, Salı 19:31

Southampton'da yaz ayında kulüpten gitmek istemesine rağmen bırakılmayan Fransız oyuncu, yaz ayında olanları açık bir dille anlattı.  

Southampton'ın başarılı orta sahası Morgan Schneiderlin, kulübüne isyan etti. Büyük tekliflere rağmen takımdan gönderilmesine vize çımayan Fransız oyuncu, "Bana davar muamelesi yaptılar" dedi.

Schneiderlin şu ifadeleri kullandı:
 
"Benimle ilgilenen kulüpler vardı, Tottenham da bunların arasındaydı. Şubat ve Mart ayından beri menejerim Southamton ile olası ayrılığı hakkında görüşüyorlardı, onlar da doğru teklifi almaları durumunda beni bırakacaklarını söylediler."
 
"Menajerim ve ben 29 Temmuz'da ortak bir nokta bulmak adına ortak bir toplantı yaptık. Burada gerçirdiğim 6 yılda bu kulübe her şeyimi verdim. O gün her şeyin çözüme kavuşması gerekiyordu."

"Onlara kulübün hedeflerinin yüksek olduğu ve en iyi oyuncularını kulüpte tutacakları yönündeki proje yüzünden imzaladığımı söyledim. Bu görüşmeden önce Lallana, Lovren, Lambert, Shaw ve Chambers ayrıldı. Southampton bu oyuncuların üzerine kimseyi almadı."
 
"Chambers Arsenal'a imzalamadan bir gün önce görüşmemiz vardı ve yönetim bu imza sonrası taraftarların çılgına döndüğünü gördü. Morgan'ı satarsak stadı yakarlar diye düşündüler ve benim satılık olmadığım yönünde beyan verdiler. Bunun üzerine denilebilecek bir şey yok."
 
"Benim için bir şok oldu. Elbette öfkelendim. Onlara bana saygı göstermediklerini ve benim de onların sözüne daygı duymadığımı söyledim. Bana davar gibi davrandıklarını söyledim. Onlar kendilerine göre konuştular, ben de kendime göre."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"