comScore

Potanın Perileri Dünya 4.'sü!

05 Ekim 2014, Pazar 20:38

Ülkemizde düzenlenen 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Kadın Takımımız, üçüncülük maçında Avustralya'ya 44-74 kaybetti ve dünya dördüncüsü oldu.

Avustralya karşısında varlık gösteremeyen kızlarımız ev sahibi olduğumuz Dünya Şampiyonası'nı 4. tamamladı. Ay yıldızlılar maç sonu Ataşehir'de ayakta alkışlandı… potanın perileri, bu sonuçla Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü, Olimpiyat beşinciliği gibi apoletlerin arasına dünya dördüncülüğünü de eklemiş oldu.

PERİLERİN İstanbul masalı ‘Dünya Dördüncülüğü' ile sona erdi. Bronz madalya maçında Avustralya'ya 74-44 gibi farklı skorla yenilen Türkiye, madalya hedefini gerçekleştiremese de gönüllerimizde kürsünün en üstüne çıktılar..
Tam 7 dakika 50 saniye sayı üretemediğimiz maçta Panny Taylor önderliğindeki Avustralya'ya karşı 17-0 geri düştük. Sanders ve Nevriye'nin sayılarıyla da çeyreği 17-4 mağlup tamamladık.

NEVRİYE VE SANDERS İLE DİRENDİK

Nevriye'nin kişisel gayretleriyle ikinci periyotta 4 geçilirken fark 9'du: 21-12. İşlerin hiç de iyi gitmediği 20 dakika sonunda ay yıldızlılar, soyunma odasına yarı yarıyalık farkla girdi: 38-19.
3. çeyrekte de kaos basketboluna devam eden Türkiye'de koç Yıldızoğlu oyuna müdahale edemedi, ilk 5'i 47-21 periyodu da 54-26 geride kapattı Periler..
Son çeyrekte de Türkiye'nin söyleyeceği fazla sözü olamayınca Avustralya 74-44 ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Esmeral'in vedası…

TÜRK basketbolu ve Fenerbahçe'nin deneyimli oyuncusu Esmeral Tunçluer basketbol kariyerine Dünya 4.'lüğü ile veda etti. Ay yıldızlı formayı toplam 274 kez terleterek, 2005 sayı üreten Esmeral için Avustralya maçı ardından veda töreni düzenlendi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"