comScore

LuaLua için flaş açıklama

03 Ekim 2014, Cuma 18:45

Rizespor'da kadro dışı kalan yıldız LuaLua'nın menajeri, oyuncunun disiplinsiz davranışları sebebiyle kadro dışında kaldığı iddialarını yalanladı.  

Caykur Rizespor'dan Lomana Tresor LuaLua'nın Türkiye temsilcisi Özgün Koyutürk, Kongolu oyuncunun kadro dışı kalması ile ilgili bir açıklama yaptı.
Koyutürk, LuaLua'nın disiplinsiz davranışlar nedeniyle kadro dışı bırakıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi ve mehemt Özdilek'in raporu doğrultusunda kararın alındığını söyledi.
 

İŞTE O AÇIKLAMA...
 
" Özellikle Rizespor'un hafta sonu oynayacağı çok önemli bir maçı olması sebebiyle, bu konuyla ilgili açıklama yapmak için uygunsuz bir zaman olduğunu düşünüyor iken, özellikle son 2 gündür çıkan bazı ard niyetli haberler konuya ilişkin bir açıklama yapmamı zaruri hale getirdi.
 
Futbolda "dün" olmadığı bir gerçek. Bu hem oyuncular için, hem de teknik direktörler için de geçerli tabi. LuaLua, geçen sene devre arası takıma katılmasıyla, çok büyük katkılar yaptı Rizespor'a. Yaz aylarında; başka takımlardan gelen transfer tekliflerini Rizespor kulübü reddettiği gibi , LuaLua da Rize'de çok mutlu olduğu için ve de taraftarların ona olan aşırı sevgisi ve ilgisi sebebiyle kalmayı tercih etti. Sezona çok iyi bir performansla başlamaması sonrası ve de toparlanma sürecinde iken , kadro dışı kalması kararı ile karşılaştı. Futbolun içinde olabilecek bir durum bu. 
 
Ancak bu açıklamayı yapma sebebim , LuaLua'nın , ard niyetle oluşturulmaya çalışılan bir algının tersine , kesinlikle disiplinsiz bir hareketinin olmadığının bilinmesini istememiz. Maalesef kulaktan kulağa dedikodularla , LuaLua'nın disiplinsiz hareketleri sebebiyle kadro dışı kaldığı yönünde haberler yapılıyor.Bu kesinlikle doğru değil. . Kulübün resmi açıklaması da, LuaLua'nın teknik direktörün raporu doğrultusunda kadro dışı bırakıldığı yönünde. Kaldı ki , kulübün disiplin yönetmeliğine aykırı en ufak bir hareketi olmadığı gibi , yönetim tarafından talmiatlar gereği uygulanan bir ceza da kesinlikle söz konusu değil. Bu noktada, bu yanlış algının ortadan kalkması için bu açıklamayı yapmam zorunlu hale geldi.
 
Mehmet Özdilek ; çok saygı duyulan, çok tecrübeli ve çok önemli bir teknik direktör olduğu gibi ; LuaLua ile ilgili bu bireysel kararına da hem bizlerin hem de oyuncumuzun saygı duymaktan başka yapacak bir şeyi yok tabii ki. Mehmet Hoca da mutlaka takımın gidişatıyla ilgili çözüm üretme noktasında ve takımı için belli kararlar almak durumundayken, böyle bir tercihte bulunmuş. Dediğim gibi , karara saygı duyuyoruz.İzleyeceğimiz yolu da zaman gösteriyor olacaktır "

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)