comScore

Ertuğrul Sağlam: ''Hakemlerimize ciddi baskı var''

02 Ekim 2014, Perşembe 17:40

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türkiye'de hakemlerin üzerinde ciddi bir baskı olduğunu söyledi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında Çaykur Rizespor ile yapacakları maça ilişkin "Kendimize yakışan mücadeleyi ortaya koyup, futbolun doğrularını sahaya yansıtabilirsek, bizim adımıza güzel bir karşılaşma olacağını bekliyorum" dedi.

Sağlam, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta deplasmanda yaptıkları Beşiktaş maçının zor koşullarda oynanan güzel bir karşılaşma olduğunu belirterek, kazanmayı hak ettikleri bu maçta çeşitli nedenlerden dolayı bir puanla yetindiklerini kaydetti.

Kurban Bayramı'nın ikinci günü Eskişehir'de, Çaykur Rizespor'u ağırlayacaklarını ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

"Oyuncularımızdan iyi mücadele göstermelerini istiyoruz. Hataları azaltıp, yapılan güzellikleri mükemmele dönüştürmek adına tecrübelerimizi sahaya yansıtırsak, güzel günler bizi bekliyor. Çaykur Rizespor maçında da Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçında yaptığımız güzel şeyleri iyileştirmek istiyoruz. Pazar günü bizi zorlu bir karşılaşma bekliyor. Kendimize yakışan mücadeleyi ortaya koyup, futbolun doğrularını sahaya yansıtabilirsek, bizim adımıza güzel bir karşılaşma olacağını bekliyorum."

Sağlam, takımın coşkusuna taraftarın yaptığı desteği iyi bildiklerine değindi.

Passolig sıkıntısının olduğunu anlatan Sağlam, "Bunu ortadan kaldırmamız gerekiyor. Rizespor maçında Gençlerbirliği maçından daha çok taraftarımızın gelmesini istiyoruz. Takımımızın daha iyi bir performans ortaya koyacağına yürekten inanıyorum. Taraftarımızı maça davet ediyorum. Daha iyi bir performans ve coşkuyla bayram mutluluğuna bir mutluluğu daha katalım istiyoruz" diye konuştu. 

-"Hakemler, baskıya yenik düşüyor"

Sağlam, hakemlerin futbolun bir parçası olduğunu vurguladı.

Hiçbir hakemin peşin hükümle maça geldiğine inanmadığını dile getiren Sağlam, "Onların karakterleri ve dürüstlüklerine sonuna kadar inanıyorum. Maalesef ülkemizde hakemlerimize çok ciddi bir baskı var. Bunun ortadan kaldırmalıyız. Baskıya zaman zaman yenik düşüyorlar. Bu konuda futbolun içindeki herkesin kendisini sorgulaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"