comScore

Almanya krallar gibi karşılandı!

15 Temmuz 2014, Salı 16:20

Brezilya'da yapılan 2014 FIFA Dünya Kupası'nı kazanarak şampiyon olan Almanya A Milli Futbol Takımı, Berlin'de coşkuyla karşılandı.


Brezilya'da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası'nı kazanarak şampiyon olan Almanya A Milli Futbol Takımı, Berlin'de yüz binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı. 

Almanya A Milli Futbol Takımı'nın içinde bulunduğu Boeing 747 tipi özel uçak, Berlin semalarında birkaç tur attıktan sonra Tegel Havalimanı'na indi. Havalimanın çevresinde toplanan binlerce kişinin karşıladığı futbolcular, daha sonra bir tırın üzeri açık olan dorsesine çıkarak taraftarı selamladı.

Kutlamaların yapılacağı Brandenburg Kapısına doğru hareket eden tırın üzerindeki futbolculara taraftarlar şarkılar söyleyip, sloganlar atarak sevgi gösterisinde bulundu. Futbolcular ve teknik heyeti taşıyan tır, yoğun kalabalık nedeniyle yaklaşık 10 kilometrelik yolu iki saatte katedebildi.

Yoğun güvenlik önlemi altında tarihi Brandenburg Kapısı önündeki kutlama alanında gelen futbolcular ve teknik heyeti, burada yaklaşık 400 bin fazla taraftar karşıladı. Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ve futbolcular taraftarı tırın üzerinden el sallayarak selamladı.

Burada tırdan inerek Berlin Belediyesine ait şeref defterini imzalayan Almanya A Milli Futbol Takımı futbolcuları, daha sonra gruplar halinde sahneye çıkarak taraftarlarla şarkılar söylediler.

Teknik Direktör Joachim Löw, burada yaptığı konuşmada, "Siz olmasaydınız biz burada olmazdık. Hepimiz Dünya Şampiyonusunuz" dedi. Kupayı kazanana kadar uzun ve zorlu bir yoldan geçtiklerini belirten Löw, taraftarla beraber olmaktan çok mutlu olduklarını kaydetti. 

Baştan beri dünya kupasını kazanmak istediklerini ve bunu başardıklarını belirten Löw, Alman Milli Takımı'ndaki geleceğii ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.  

Almanya A Milli Takımı futbolcularından Lukas Podolski ise "Kariyerimin şimdiye kadar ki en güzel anı" ifadesini kullanarak, kendilerini karşılayan taraftara teşekkür etti. Almanya'nın Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil de Podolski ile dünya kupasını eline alarak sahnede telefonuyla özçekim yaptı. 

Finalde Almanya'ya galibiyet getiren golü atan Mario Götze ise şampiyonluğu hak ederek kazandıklarını söyledi. 

Savunma hattında çok başarılı bir oyun sergileyen Jerome Boateng ise "Berlinli olmaktan gurur duyuyorum" diyerek taraftara teşekkür etti.

Bayern Münih'te forma giyen ve Alman Milli Takımının en renkli futbolcularından olan Bastian Schweinsteiger, 2006 yılında dünya üçüncüsü olduklarını ve Brandenburg Kapısı'nda taraftarlarla bir araya geldiğini ancak şimdi Dünya Kupası'nı beraberlerinde getirdiklerini vurguladı. 

Öte yandan, sahneye çıkan Miroslav Klose, Andre Schürrle ve Mario Götze'nin de arasında bulunduğu bazı futbolcular yere eğilip yürüyerek, "Arjantinliler böyle yürür" ifadelerinin içinde yer aldığı bir şarkı söyledi. Kısa süre sonra ayağa kalkan futbolcular, "Almanlar da böyle yürür" diyerek şarkıyı devam ettirdiler.

Etkinlikte Alman şarkıcı Helene Fischer de konser verdi.

 

 

 


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!