comScore

Başbakan, Cüneyt Çakır'ı ağırlayacak

15 Temmuz 2014, Salı 16:18

Dünya Kupası'nda ülkemizi iyi bir şekilde temsil eden Cüneyt Çakır, perşembe günü Başbakan Erdoğan'ın konuğu olacak.

Doğan Babacan'dan 40 yıl sonra ilk kez bir Türk hakemi olarak Dünya Kupası'nda görev yapan, üstelik yarı final yöneterek tarihe geçen Cüneyt Çakır'ın Türkiye'deki yankısı sürüyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, perşembe günü beraberinde Bakan Çağatay Kılıç ve Genel Müdür Mehmet Atalay ile birlikte Cüneyt Çakır'ı kabul edecek. Ancak bu kabul şu ana kadar gizliliğini koruyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da mı yoksa Ankara'da mı bu kabulü gerçekleştireceğinin açıklanmamasına rağmen, Merkez Hakem Kurulu da (MHK) içten içten hazırlığını sürdürüyor.
YÖNETMELİK NE DİYOR?

Dünya ve Avrupa Şampiyonaları'nda Türkiye'yi temsil ederek altın, gümüş ve bronz madalya alan sporculara statüye göre ev ve cumhuriyet altını verilmekte. Cüneyt Çakır, Dünya Kupası'nda madalya alamadı ancak Türkiye'nin tanıtımını ve propagandasını öyle müthiş bir şekilde yaptı ki, Başbakan isterse kendisini yönetmeliklere uygun olarak ödüllendirebilecek. Başbakan'ın iki dudağının arasında olan bu ödüllendirme biçimi, amatör olarak görev yapan Cüneyt Çakır'ın ev sahibi olmasına kadar gidebilir. Yine de ödül şekli Recep Tayyip Erdoğan'ın kabuldeki tavrına bağlı olacak

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!