comScore

Ünlü şarkıcı futbolcu oldu!

27 Şubat 2014, Perşembe 20:18

İngiliz şarkıcı Louis Tomlinson, Doncaster'ın rezerv takımıyla maça çıktı. 

FutbolArena - 24 Aralık 1991'de İngiltere'nin Doncaster bölgesinde dünyaya gelen Louis Tomlinson, 2010 yılında kurulan One Direction isimli müzik grubuyla tüm dünyada ün kazandı. Twitter'da 15 milyonun üzerinde takipçisi var. Bu rakam vatandaşı Wayne Rooney'nin neredeyse 2 katı. Özellikle genç kızların hayranlık duyduğu Tomlinson'ın müzik dışında futbola da büyük bir sevgisi var.

22 yaşındaki şarkıcı arkadaşlarıyla birlikte kurduğu "Üç at kafalı" isimli amatör takımla, Doncaster Rovers ile özel bir yardım maçı yaptı. Geliri hayır kurumuna bağışlanan mücadele Doncaster'ın stadı Keepmoat'ta oynandı. Karşılaşmanın ardından Doncaster'lı yöneticiler, Tomlinson'a resmi bir sözleşme imzalamadan takıma katılması önerisinde bulundular. Genç şarkıcı da bunu kabul etti.
İngiltere'de kurallara göre deneme amaçlı kadroya katılan futbolcular kulüplerin rezerv (bizdeki karşılığıyla A2) takımlarında forma giyebiliyor.

Uzun zamandır Doncaster'ın rezerv takımıyla çıkacağı ilk maç beklenen Tomlinson bu hasreti dindirdi. Ünlü şarkıcı dün Rotherham United'ın rezerv takımıyla yapılan karşılaşmada 60. dakikada sağ bekin yerine oyuna girdi.

Sahada sık sık saçını düzeltmekle ilgilendiği görülen Tomlinson'ın oyuna girmesi skoru değiştirmezken, mücadele 0-0'lık eşitlikle sonuçlandı.

Doncaster'ın rezerv takım maçlarını normalde 100 civarında taraftar izliyor. Tomlinson geleceği için bu mücadeleye özel bir kampanya yürütüldü. Geliri yine bir hayır kurumuna bağışlanan mücadeleyi çoğunluğu genç kızların oluşturduğu tam 5 bin 500 taraftar seyretti.

Haber: Rıdvan AKSU

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.