comScore

Final maçında olay var! 25 yaralı!

21 Şubat 2014, Cuma 01:30

Afrika Kupası Süper Kupa Final maçının ardından El-Ehli takımı taraftarları ile güvenlik güçleri arasında yaşanan arbedede 25 kişi yaralandı

Mısır'ın başkenti Kahire'de yapılan Afrika Süper Kupası (CAF) final maçının ardından güvenlik güçleri ile taraftarlar arasında yaşanan arbedede 10'u polis, 15'i asker 25 kişi yaralandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Uluslararası Kahire Stadı'nda oynanan maçın ardından düzenlenen kupa töreni bitiminde kupayı kazanan El-Ehli takımı taraftarları, güvenlik güçleri aleyhinde slogan attı. Taraftarlar, söktükleri sandalyelerle su şişesi ve meşaleleri stat güvenliğini sağlamakla görevli asker ve polislere fırlattı. Yaşanan arbede esnasında 10'u polis, 15'i asker 25 kişi yaralandı.
 
Taraftarların, bir polis ve iki özel aracı ateşe verdiği, güvenlik güçlerinin ise bazı taraftarları gözaltına aldığı belirtildi.
 
Stadın göz yaşartıcı gaz kullanılarak boşaltılmasının ardından gerginliğin sokağa taştığı kaydedildi.
 
Mısır'ın El-Ehli takımı, bu akşam oynanan final maçında, Tunus'un CS Sfaxien takımını 3-2 mağlup ederek altıncı kez kupayı müzesine götürmüştü.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.