comScore

"İstifa ettim çünkü..."

17 Şubat 2014, Pazartesi 00:01

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor teknik direktörü Rıza Çalımbay önemli açıklamalarda bulundu.

Çaykur Rizespor'un eski teknik direktörü Rıza Çalımbay, Sancaktepe'de kendi adını taşıyan spor parkının açılışını yaptı.
 
Sancaktepe Belediyesi, Rıza Çalımbay'ın adını verdiği 9 dönümlük dev spor parkını törenle hizmete açtı. Veysel Karani Mahallesi'nde kurulan yeşil alan içerisinde 1 basketbol sahası, 1 halı saha, piknik gurupları, fitness aletleri, yürüyüş yolları, çocuk oyun gruplarının bulunduğu Rıza Çalımbay Spor Parkı'nın açılışını Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Çaykur Rizespor eski teknik direktörü Rıza Çalımbay ile birlikte gerçekleştirdi.
 
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rıza Çalımbay, Çaykur Rizespor kulübünden iyi bir şekilde ayrıldığını ifade ederek, "Kulüpten ayrılmamın nedeni futbolla alakalı değil. Başka düşünceler vardı. Çok iyi şekilde konuşarak, anlaşarak ayrıldık. İnşallah en kısa sürede iyi bir yere gidip, tekrar çalışmak istiyorum. Çünkü daha çok şey vereceğime inanıyorum. İnşallah daha iyi şeyler olacak" dedi. Çalımbay, henüz bir teklif almadığını da sözlerine ekledi.
 
Çalımbay, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'e de teşekkür ederek, "İsmimin Sancaktepe'de bir spor parkına verilmesinden gurur duydum. Başkanıma beni böyle bir şeye layık gördükleri çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem de, çocukların sağlığı ve geleceği için spora önem verdiklerini, birçok projenin de yakın zamanda hayata geçeceğini belirtti.
Rıza Çalımbay'ın başarılı bir spor adamı olduğunu da vurgulayan Başkan Erdem, "Bir gün ay yıldızlı formayla top koşturacak milli sporcularımızın da hocalığını yapacağı inancındayız" ifadesini kullandı.
 
Açılış töreninin ardından Başkan Erdem, Rıza Çalımbay ve çocuklarla birlikte parkı gezdi.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.