comScore

Hamburg'da 1 numaralı aday Slomka

16 Şubat 2014, Pazar 13:01

Bundeliga tarihinde tüm sezonlarda yer alan tek takım olan "Bundesliga dinozoru" lakaplı Hamburg bu sezon lig tarihindeki en kötü dönemini yaşıyor.

FutbolArena - Bundeliga tarihinde tüm sezonlarda yer alan tek takım olan “Bundesliga dinozoru” lakaplı Hamburg bu sezon lig tarihindeki en kötü dönemini yaşıyor. Sezona Ekim 2011'de göreve gelen Thorsten Fink ile başlayan Kuzey ekibi, alınan kötü sonuçların ardından 17 Eylül 2013'de Alman Hoca ile yollarını ayırarak yerine Dortmund ve Hollanda Milli Takımı eski teknik direktörü Bert vanMarwijk'ı getirdi. Ancak Hollandalı Hoca'nın da takıma fazla katkısı olmadı. Ligde üstü üste 6 maç kaybederek rekor kıran hafta arası kupada sahasında Bayern Münih'e farklı yenilen Hamburg'un, Cumartesi Braunschweigdeplasmanında 4-2 mağlup olmasının ardından kulüp yönetimi Bert vanMarwijk ile yolların ayrılması kararı aldı ve bunu maçtan kısa bir süre sonra açıkladı. Hamburg böylece aradan geçen 143 gün sonunda yine teknik direktörsüz kaldı.

Bert vanMarwijk'ın gönderilmesiyle teknik direktör arayışlarına başlayan Sportif Direktör OliverKreuzer, ZDF televizyonuna yaptığı açıklamada vanMarwijk görevde olduğu süre içinde kesinlikle başka bir teknik adam ile görüşmediklerini ve şu andan itibaren görüşmeye başlayacaklarını açıkladı. En büyük adayın MirkoSlomka olduğu konusunda dolaşan dedikodularla ilgili soruyu yanıtsız bırakan Kreuzer kısa zamanda bu konuyu çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Hamburg kulübünü yakından tanıyan gaztecilere göre ise 1 numaralı aday Hannover'den ilk yarı sonunda görevden ayrılan MirkoSlomka. Dün Hoffenheim-Stuttgart maçını tribünden izleyen Slomka Hamburg ile ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

Haber: Hüseyin Özkök

FutbolArena haber turu (26 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.