comScore

Cabaye'nin satışı sonu olacak!

16 Şubat 2014, Pazar 03:55

Newcastle teknik direktörü Alan Pardew'un ara transferde takımın yıldız ismi olan Yohan Cabaye'nin satışına izin verdiği için topun ağzına geldiği iddia ediliyor. 

FutbolArena - Newcastle kulübünde Yohan Cabaye'nin satışının sancıları henüz dinmiş değil. İddialara göre bu karar teknik direktör Alan Pardew'un da sonunu getirecek. Kulübe yakın kaynakların verdiği bilgiye göre tecrübeli çalıştırıcı ile futbolcular arasında antrenmanda sert rüzgarlar esiyor.

Eylül 2012 yılında 8 yıllık kontrat karşılığında teknik direktörlük koltuğunu Alan Pardew'a emanet eden kulüp sahibi Mike Ashley'nin de kulübü satmaya hazırlanması ve neredeyse 6 aydır stada gelip takımı izlememesi de Pardew'un gidişini hızlandırıcı unsurlardan biri olarak gösteriliyor. Özellikle Cabaye'nin satışısından sonra takımdaki birçok Fransız oyuncunun durumdan rahatsız olduğu da söylenirken kulübe yakın olan kaynak şu bilgiyi verdi:

"Cabaye takımın lideri ve ilham kaynağıydı. Eğer bir sonraki transfer döneminde diğer oyuncular da ayrılmak isterse hiç şaşırmayın. Özellikle Fransız kökenli oyuncular durumdan oldukça rahatsız."

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.