comScore

Şanssız taraftara büyük jest!

14 Şubat 2014, Cuma 09:34

30 yıldır taraftarı olduğu Everton'u izlemek için Malezya'dan İngiltere'ye giden Richard Wee'nin hayalleri maç ertelenince suya düşmüştü. Ancak Everton kulubü büyük bir jest yaptı.

FutbolArena - Herşey, Malezyalı Richard Wee isimli bir Everton taraftarının attığı tweet ile başladı. 30 yıldır Everton'u desteklediğini belirten Wee, Goodison Park'ta çekilmiş bir fotoğrafını koyarak ilk defa canlı olarak takımını izleyeceğini yazmıştı. Ancak şiddetli rüzgar yüzünden Everton – Crystal Palace maçı oynanmadı. Malezyalı taraftarın tweet'i hızla yayılırken bir anda twitter fenomeni haline geldi.


 
Everton kulübü hemen harekete geçti. Sadece bu maç için Malezya'dan İngiltere'ye seyahat eden Richard Wee'ye ulaştılar. Malezyalı taraftar menajer Roberto Martinez ve futbolculardan Leighton Baines ile tanıştı. Eski oyunculardan Graeme Sharp eşliğinde kendisine özel olarak organize edilen stadyum turuna katılan Wee, daha sonra basının karşısına çıktı.
 
Richard Wee “Bugün Everton neden halkın takımı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bana sıcak mesajlarını gönderen Everton taraftarlarına ve kulübe çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Wee twitter'da kendisine gelen sorulara karşılık “bu hafta dönmek zorunda olduğunu ancak ilk fırsatta yeniden Everton'un maçını izlemeye geleceğini” belirtti.

 
Çağdaş Sevinç
 

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.