comScore

Galatasaray maçının yankıları bitmedi!

07 Şubat 2014, Cuma 16:32

Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, Ziraat Türkiye Kupası B Grubu'nda oynanan Tokatspor-Galatasaray maçının kentin tanıtımı açısından çok iyi olduğunu söyledi.

Taşkesen, Tokat Halk Eğitim Merkezinde katıldığı bir program sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, önceki gün Galatasaray kafilesini kentte ağırladıklarını hatırlattı. Maç için Tokat'a gelen Galatasaraylı yöneticilere Tokat'ın misafirperverliğini gösterdiklerini belirten Taşkesen, "Galatasaraylı yöneticiler misafirperverlikten dolayı çok mutlulular. Galatasaray maçı Tokat'ın tanıtımı için çok iyi oldu. 1,5 aydır Tokat konuşuluyor" dedi.

Galatasaray'ın Tokat'a yedek ağırlıklı kadroyla geldiğini ifade eden Taşkesen, "Ünal Aysal, maç sırasında mesaj çekti, işlerinden dolayı gelemediğini belirterek özür beyan etti" dedi.

Drogba ve Sneijder gibi as oyuncuların Tokat'a getirilmemesine de değinen Taşkesen, Galatasaraylı yöneticilerin, bu oyuncuların Tokat'a getirilmemesine, önemli maçları ve sakatlıkları gerekçe gösterdiğini belirterek, "Ciddi sakatlıklar yaşadılar. İstanbul'da oynanan maçta Bruma sakatlanarak sezonu kapattı. Elazığspor maçında Türk futbolunun yetiştirdiği Aydın Yılmaz sakatlandı. Tokat'ta oynanan maçta Arjantinli futbolcu Ontivero sakatlık geçirdi. Yani çok pahalı, istikbal vaat eden futbolcular. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor. Orada maçları var ve o nedenle as oyuncularını getirmemişler" diye konuştu. 

 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.