comScore

Ferah'tan Denizli açıklaması

06 Şubat 2014, Perşembe 21:33

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Aykut Ferah, eski teknik direktörleri Mustafa Denizli'nin sezon başında gönderildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ferah, yaptığı yazılı açıklamada, Kulüp Başkanı Metin Kalkavan'ın mali disiplin ve denk bütçe yapılmasının önemi ile ilgili ifadelerin bazı basın organlarında 'Denizli kalsaydı batardık' başlığı altında haberleştirildiğini ifade etti.
 
Mustafa Denizli'nin kulüpten ayrılmasıyla ile ilgili daha önce açıklama yapıldığını ve açıklamanın anlaşılır ve açık olduğunu vurgulayan Ferah, "Mustafa Denizli bazı basın organlarında belirtildiği gibi gönderilmemiş bilakis Kulüp Başkanımız Metin Kalkavan ile karşılıklı değerlendirme, görüş birliği ve mutabakat içinde sözleşmesi fesih edilmiştir. Sonucunda olası bir sportif başarı olsa dahi mali disipline uymayan, gelir gider dengesini negatif yönde etkileyecek projeleri hayata geçirmek kulübün geleceği için büyük risktir" dedi.
 
Ferah, Denizli'nin kulüplerinden ayrılmasıyla ilgili hususların bu açıklamalar ışığında değerlendirilmesi isteyerek "Görev yaptığı dönemde kulübümüze büyük katkıları olan Denizli'ye bu vesile ile bir kez daha teşekkür ve şükranlarımızı sunarız. Denizli, Çaykur Rizespor camiasında önemli bir yer almaktadır ve camianın bir parçasıdır" diye konuştu.

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.