comScore

David Beckham iddialı konuştu! 'Milyonlarca...'

06 Şubat 2014, Perşembe 18:03

Eski İngiliz futbolcu David Beckham, satın alma opsiyonuna sahip olduğu MLS'de oynaması planlanan Miami kentindeki yeni kulübü hakkında konuştu. Takıma en iyi oyuncuları getirmeyi amaçladığını belirten Beckham, iddialı açıklamalarda bulundu.

Futbol Dünyası Menajer Alex Ferguson'un emeklilik kararını açıklamasının üzerinden daha 1 hafta bile geçmeden David Beckham'dan gelen haberle yine ayağa kalktı. 
 
38 yaşındaki İngiliz yıldız, sezon sonu itibarıyla futbol hayatını noktalayacağını duyurdu. 
 
İngiliz yıldızın kariyerinden satırbaşlarını hatırlıyoruz...O sadece İngiltere'nin futbol yıldızı, bir futbol markası değil aynı zamanda modern futbolun en önemli ikonlarından biri...Eşi Victoria ile kameraların önünde yaşadığı özel hayatı, sürekli tarz değişikliğine gittiği saçları, ilgi çeken kıyafetleri ve reklam anlaşmalarıyla sadece spor basınının değil; magazin basınının da takibindeki bir futbolcu oldu. 1992 yılında Manchester United'la başlayan futbol hikayesi, 38 yaşında Paris Saint-Germain formasıyla son buldu.
 
1992-93 sezonunda bir lig kupası maçıyla start alan Manchester United kariyerinde, 1 Şampiyonlar Ligi, 6 lig şampiyonluğu, 2 federasyon kupası, 1 kıtalararası kupa kazanan Beckham, 2003-04 sezonuna dek oynadığı İngiliz kulübünde 4 kez de Community Shield zaferi yaşamıştı. 
      
Miami kentinde basın toplantısı düzenleyen Beckham, küresel ölçekte tanınacak yeni bir kulüp oluşturmayı planladıklarını, takımın maçlarını oynayacağı stadyumun, kuruluş tarihinin ve isminin henüz belli olmadığını vurguladı.
      
"Öyle bir kulüp oluşturacağız ki milyonlarca taraftarı olacak" diyen Beckham, takımın tüm dünyada tanınacak bir marka haline geleceğini öne sürdü.
      
Futbol oynadığı dönemlerden tanıştığı birçok yıldız oyuncunun kendisiyle irtibata geçtiğini ve kurulacak takıma katılmak istediğini kendisine ilettiğini belirten Beckham, "Bir takıma yıldız oyuncuları transfer edince neler olabileceğinin farkındayım ve takımımıza en iyi futbolcuları getirmeyi amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.