comScore

Kadir Has açıklaması!

05 Şubat 2014, Çarşamba 15:31

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri AŞ. Genel Müdürü Ali Üstünel, Kayseri Erciyesspor'a, Kadir Has Stadyumu'nda antrenman yaptırılmadığı iddiasına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri AŞ. Genel Müdürü Ali Üstünel, Kayseri Erciyesspor'a, Kadir Has Stadyumu'nda antrenman yaptırılmadığı iddiasına ilişkin olarak, "Teknik direktör Karaman, yersiz talebine tamamen haklı gerekçelerle olumsuz cevap vermiş olmamıza rağmen bunu seviyesiz bir şekilde eleştirmiştir" ifadelerini kullandı. 

Üstünel, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'ın, Kadir Has Stadyumu'nda antrenman yapmalarına izin verilmediğine ilişkin açıklamalarını basından üzüntüyle öğrendiğini belirtti.

Kentin diğer takımı Kayserispor'un da bugüne kadar Kadir Has Stadyumu'nda antrenman yapmadığını, kulüp yetkililerinden de böyle bir talep gelmediğini ifade eden Üstünel, şunları kaydetti:

"Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri, kendi stadyumlarını, 15 günde bir müsabaka oynamalarına rağmen zemin hassasiyetini göz önünde bulundurdukları için antrenman amacıyla kullanmamışlardır. Hatta Galatasaray Kulübü, 29 Ocak'ta Ziraat Türkiye Kupası'nda Elazığspor ile yapacağı müsabakayı saha zemininin olumsuz etkilenmemesi için Arena Stadı yerine Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynamıştır. Son bir yıl içerisinde Kadir Has Stadyum'unda 51 spor müsabakası oynanmıştır. Bu sezonun ilk yarısında Süper Lig takımlarının maç yaptığı stadyumlarda lig ve kupa müsabakaları dahil en fazla 12 müsabaka oynanmıştır. Kadir Has Stadyum'unda ise Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor toplam 26 müsabaka oynamıştır. Buna rağmen stadyumda sporcu sağlığını doğrudan etkileyen, futbol oynamanın temel unsurlarından olan zemin kalitesi açısından herhangi bir zafiyet yaşanmamıştır. Teknik direktör Karaman, yersiz talebine tamamen haklı gerekçelerle olumsuz cevap vermiş olmamıza rağmen bunu seviyesiz bir şekilde eleştirmiştir." 

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.