comScore

Samsunspor'da kriz kapıya dayandı!

05 Şubat 2014, Çarşamba 13:31

Samsunspor Başkanı Emin Kar, "Eski borçlar yüzünden ilk etapta ayın 15'ine kadar 200 bin lira ödememiz gerekiyor. Yoksa ilk olarak 6 puan silme, ardından da küme düşürmeye kadar cezayla karşılaşacağız" dedi.

PTT 1'inci Ligi'nde 7 haftadır yenilmediklerini, ancak geçmiş dönemden kalma borçların kapıya dayanması ile zor bir sürece girdiklerini vurgulayan Başkan Emin Kar, şöyle konuştu:

"2001 yılındaki Piri, Ben Ofusu ve menajerinin mahkemesi sonuçlandı. Artık itiraz hakkımız da kalmadı. Bu ayın 15'ine kadar mutlaka 68 bin dolar ve 15 bin 500 İsviçre Frankı, yani yaklaşık 200 bin lira ödememiz gerekiyor. Yoksa ilk olarak 6 puan silme, ardından da küme düşürmeye kadar cezası var. Brezilyalı oyuncu Bahia'nın durumu biraz daha kötü. Bizle 600 bin Euro'dan 3 yıllık mukavele imzalamış. Onun mahkeme kararı da geldi. 1 milyon 200 bin Euro'nun 1 aya kadar ödenmesi isteniyor. Bu canımızı daha fazla sıktı. Çünkü 4 milyon TL. Avukatlarımızı Ankara'ya yolladık. Federasyondan bu konuda yardım istiyoruz. Bununla ilgili önümüzdeki 10-15 gün içerisinde kulübün menfaatleri doğrultusunda neler yapabiliriz bunun çalışması içerisindeyiz."
Takımının ligdeki durumu hakkında da görüşlerini açıklayan Başkan Emin Kar, bu konuda şunları söyledi:
"Ligin 2'nci yarısında 4'üncü maçımızı oynadık. Son olarak Tekden Denizlispor karşısında 2-0 galip geldik. Hedefimiz ilk etapta ilk 6, daha sonra olabilirse daha yukarılarda da bitirme gayreti içerisindeyiz. Bu haftaki rakibimiz Adana Demirspor. İyi bir maç olacağını zannediyorum. Çünkü onların da ilk 6 hedefi var. Biz de üst sıralara tırmanmak için bu maçtan puan ya da puanlarla dönüp 2'nci yarıdaki çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. İyi bir takım olduk. Taraftarlarımız da arkamızda. İyi bir takım olgusu yarattık. Bunun da meyvelerini yavaş yavaş topluyoruz. İnşallah Adana deplasmanından da 3 puanla dönersek, takımımızı hedeflediğimiz üst sıralarda tutmayı başaracağız."

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.