comScore

'Lawal adından söz ettirecek'

04 Şubat 2014, Salı 17:31

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Akhisar Belediye maçı öncesinde kulüp televizyonu EsEs Tv Online'a açıklamalarda bulundu..

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadıkları son Bursaspor karşılaşmasının gruptaki iddialarını sürdürmeleri açısından önemli olduğunu belirten Sağlam, kalan son iki maçın ise final niteliğinde geçeceğini söyledi. Sağlam gruptaki her takımın aynı beklentiler içinde olduğunun altını çizerken “Gruptaki düğüm son maçta çözülecek. Bunun için Akhisar'dan iyi bir sonuçla dönmemiz gerekiyor. Kazanıp dönersek bu bizi iyi bir yere getirecek. Grup liderliği içinde avantaj oluşturacak. Oyuncularımız da maçın öneminin oldukça farkında. Son olarak oynadığımız Bursaspor ve Fenerbahçe maçlarının moral ve motivasyonuyla Akhisar'a gidiyoruz. Yarın da iyi bir karşılaşma oynayarak hem gruptaki iddiamızı devam ettireceğiz, hem de Cumartesi oynayacağımız Galatasaray maçı için de camianın umutlarını yukarı taşıyacak ve takımın motivasyonunu artıracak havayı oluşturmak istiyoruz. O yüzden tüm benliğimizle ve tüm ruhumuzla bu karşılaşmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Transferin son gününde anlaşmaya vardıkları Raheem Lawal ile ilgili de açıklamalarda bulunan başarılı teknik direktör “Lawal çok genç ve gelecek vadeden, ilerde adından oldukça söz ettirecek bir arkadaşımız. Onun da katılımıyla Alfred N'diaye'den boşalan alana takviyemizi yaptık. Ligin sonuna kadar bu kadroyla devam edeceğiz” diye konuştu.

Sağlam “Benim taraftarlarımızdan isteğim; ‘bu futbolcu neden oynuyor, diğeri neden oynamıyor' şeklindeki yorumları bir kenara bırakıp, kadromuzda bulunan her futbolcunun motivasyonunu artıracak, moralini en üst seviyeye çıkaracak ve dolayısıyla performansından en üst düzeyde faydalanabileceğimiz ortamı onlara sunmak olacaktır” derken, sözlerine şöyle devam etti;
“Kadrodaki oyuncuların hepsinin bizim için çok değerli olduğu gerçeğiyle hareket ederek her oyuncumuzdan sezon sonuna kadar nasıl daha üst seviyede faydalanabiliriz, onların performansını artırabiliriz diye biz düşünürken, onlar da bize destek verecek ve İnşallah hep beraber çok güzel günler yaşayacağız”.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.