comScore

İşte Yolbulan'ın hedefi!

03 Şubat 2014, Pazartesi 13:31

Kardemir Karabükspor'da pazar günü oynanan Elazığspor maçında alınan galibiyet camiayı mutlu etti.

Futbolcuların 1-0 geriye düşmelerine rağmen 90 dakika kazanmak için sahada her şeyi yapmaları ve maçı kazanmaları başta kulüp başkanı Mustafa Yolbulan olmak üzere tüm camiayı Avrupa için umutlandırdı.

Başkan Mustafa Yolbulan maç sonrasında duygularını paylaşırken, "Bu ligde kolay maç olmadığını defalarca söylediğini belirterek "Ligin kaçıncısı ile oynarsanız oynayın, ligin puan cetvelinde kaçıncı olursanız olun, rakibiniz kaçıncı olursa olsun her maç çok zor. Artık ikinci yarıya girdik herkesin hesap, kitap dönemi başladı..Aşağıdaki puan durumunu biliyorsunuz, Elazığspor ile Rizespor aynı puan da, bir puan bile bütün takımlar için özellikle alt sıra takımlar için altın değerinde.  Bugün bir de Elazığspor birkaç haftadır üst, üste kazanan iyi bir takım. Morallendiler, kendilerini tebrik ediyorum. Çetin bir maç oldu. Kafa kafaya bir maç oldu. Hata yapanın kaybedeceği bir maç oldu, neyse ki hatayı onlar yaptı, kazandık. Mutluyuz, inşallah bunun arkasını getiririz. Biz 8. sıranın altında hiçbir dereceyi kabul etmiyoruz. Ligi inşallah 8. veya daha yukarıda bitiririz” dedi

Mustafa Yolbulan, Elazığspor maçının son dakikaların da taraftarların kendisine yaptığı "Büyük başkan" tezaruhatları için de "Bir kere bu güzel havada tribünleri dolduran bütün Karabükspor taraftarına teşekkür ediyorum. Bana tezaruhat yapılıp yapılmaması önemli değil, Karabükspor'a sahip çıkılması önemli. Bugün ben olurum, yarın başkası olur, hocamız veya başkası olabilir futbolcular olabilir önemli değil. Karabükspor Karabük'ün en önemli değerlerinden biri. Buna hep beraber sahip çıkmamız lazım. Sokaktaki en sade vatandaşından, en üst düzey gerek sosyo ekonomik yönden,gerek her yönden mevkii sahibi insanların da, taraftarın da görevini yapması lazım. Elazığspor maçında taraftarımız kendi üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptı. Bana gösterdikleri teveccüh için de kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.