comScore

Kafkas galibiyeti neye bağladı!

02 Şubat 2014, Pazar 19:31

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, 3-1 yendikleri Elazığspor maçına ilişkin, "İkinci yarı oyuna giren oyuncular takıma büyük katkı sağladı. Maçı kazanmamızda büyük rol oynadılar" dedi.

Kafkas, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, oyuncularını tebrik ettiğini ve oyunu kontrollerinde tutmayı başardıklarını söyledi.

Maçta girdikleri birçok net pozisyonu değerlendiremediklerini, daha iyi hücum etmeleri gerektiğini anlatan Kafkas, "Bunun da nedenlerinden bir tanesi, iki tane kenar oyuncumuzun gününde olmaması. Onların etkisiz oynamasından kaynaklanan hücumu gerçekleştiremedik. İkinci yarıya iyi başlayamadık. Oyunun kontrolünü kaybettiğimiz anlarda gol yedik. Daha sonra kırmızı kartla birlikte ve daha önce oyunun kontrolünü ele aldık. İkinci yarı oyuna giren oyuncular büyük katkı sağladılar. Maçı kazanmamızda büyük rol oynadılar. Samba ve Furkan olağanüstü bir performans gösterdi. Uğur ve Yiğit iyi mücadele etti. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Birkaç maç daha üst üste kazanabilirsek takımımız bambaşka yerlere yelken açabilir" diye konuştu.

Maçta daha fazla gol bulabilme durumunda olduklarını dile getiren Kafkas, bu maçı kazanmanın kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Galatasaray'la birlikte ligin en az gol yiyen takımı olduklarını vurgulayan Kafkas, "Bir gol sorunu yaşadığımız gerçek. Bu gol sorunu son vuruşlardaki beceriksizliğimizden kaynaklanıyordu. Bugün de çok pozisyona girdik, sadece üçünü atabildik. Önemli olan oyun anlayışı. Bugün hava şartları da zordu. Bu havada top oynamak çok kolay olmuyor" dedi.

Kafkas, başkan ve yönetim kurulunun kalmasını istediği sürece Karabükspor'a hizmet etmeye devam edeceğini anlatarak, Karabük'ü çok sevdiğini, teknik direktörlüğü burada bitmesinin nasip olmasını istediğini kaydetti.

Karabükspor'un başarılı oyuncusu Samba Sow ise maça iyi başladıklarını belirterek, "İyi başladık, fırsatlar yakaladık, gole çeviremedik. Ardından kendimize gelip üç gol atmayı başardık" ifadesini kullandı.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.