comScore

Kafkas devre için istediği puanı açıkladı!

28 Kasım 2013, Perşembe 14:32

Karabükspor teknik direktörü Tolunay Kafkas, transfer, ligdeki durumları ve daha bir çok konuda önemli açıklamalar yaptı...

Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Eskişehir maçının  hazırlıklarına bugün başlayan Kardemir Karabükspor'da haftanın ilk antrenmanına sakatlıkları nedeniyle Hakan Özmert ve Lua Lua katılmazken, hafif sakatlığı bulunan İlhan Parlak da kulüp doktoru nezaretinde düz koşu yaptı. Ön çapraz bağları kopan Hakan Özmert'in en kısa zamanda ameliyat olacağı belirtildi.

Antrenman öncesinde basının karşısına çıkan teknik direktör Tolunay Kafkas ise açıklamalarda bulunurken, “Akhisar gerçekten çok zor bir deplasman. Buradan gitmeden önce de içerde çok iyi oynadıklarını, büyük takımları yendiklerini ifade etmiştim. İlk devre biraz istediğimiz oyunu ortaya koyamadık, ama ikinci devre oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Biz ikinci yarıda oynadığımız futbol ile maçı kazanmasını bildik. Önemli bir deplasman galibiyeti oldu bizim için” dedi.

“ESKİŞEHİR DE ÇOK ZOR BİR DEPLASMAN”
Artık Akhisar maçını unutmaları gerektiğini söyleyen Tolunay Kafkas; bu hafta da zor bir deplasmanın kendilerini beklediğini belirterek “Pazar günü bu ligin flaş ekiplerinden bir tanesi ile oynayacağız. Eskişehirspor oynadığı futbol ile, hocasıyla, taraftarı ile zaten bildiğimiz önemli takımlardan bir tanesi. Biz de puan almak istiyoruz. Ben iyi oynayacağımızdan kuşku duymuyorum. Artık takım yavaş yavaş rayına oturdu. İstediğimiz oyun anlayışı ile oynuyor. Oynadığımız futbolu sonuca yansıtamıyorduk. Umarım birazda futbol şansı bizim yanımızda olur Eskişehir den puan ile döneriz” diye konuştu.

“YİRMİ PUAN İKİNCİ YARIDA DAHA UMUTLU OLMAMIZI SAĞLAR”
“İlk yarıda toplayacağımız 20 puan çok önemli” diyen Tolunay Kafkas öyle devam etti; “Bizim bir periyot talihsiz geçti. 20 puanın üzerinde bir puan ya da 20 puan bizim ikinci devreye daha olumlu ve umutlu bakacağımızın sinyallerini verebilir. Yapacağımız transferler ile de takımı daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız. Bu sene bizim için bir geçiş dönemi. Hep ifade ediyorum, gerçekten çok zor oluyor. Bir yapılanma dönemi olacak. Daha sonra genç oyuncuların katılımı ile iyi oyuncular da getirerek daha iyi bir Karabükspor yaratmaya çalışacağız”.

"TRANSFER YAPACAĞIZ"
Ara transfer döneminde takıma katkı sağlayacak oyuncuları almak istediklerini belirten Tolunay Kafkas “Hakan Özmert'in sakatlığından sonra o bölgeye de bir transfer düşünüyoruz. Zaten o bölgede bir eksiğimiz vardı. Kesinlikle orta sahaya bir Türk oyuncu alacağız. Ben transfer konusunda sürekli arayış içersindeyim. Biliyorsunuz ben milli takımlar tabanını iyi bildiğim için çalışıyoruz. Benim amacım şu, Karabükspor'u doğru yapılandırmak çok önemli, Karabükspor'un en az 5 yıllık oyuncu  kadrosunu oluşturmak istiyorum. Benim en büyük özelliklerimden bir tanesi bu. Biz burada olsak da, olmasak da Karabükspor  yarın sağlam ayaklarının üzerinde duran, basan bir takım yaratmak bizim için çok önemli. Bu oluşumu mutlaka Karabükspor başkanımız, yönetimimiz mutlaka benimle birlikte yapacak. Ara da hem genç ileriye dönük yetenekler ve bunun yanında takıma direkt katkı sağlayacak oynayabilecek oyuncular katmayı düşünüyorum. Gelecek yıl için planlarımız var, sezon sonu yapacağımız transferler var. Tabii ki transfer kolay olmuyor. Bu transferleri yapınca Karabükspor artık belli bir çizgide olur diye düşünüyorum” dedi.

HERKES DİKKAT ETMELİ
Hakemler ile sorulan bir soruya ise Tolunay Kafkas “Benim bir şeyleri değerlendirmem çok doğru olmaz. Ben sadece şunu söyleyebilirim, herkes büyük emek sarf ediyor bu işin içersinde. Kimsenin bilerek bir şey yaptığını düşünmüyorum. Dikkatli  olmaları herkes açısından çok önemli. İkinci yarı çok zorlu geçecek. Görüyorsunuz ilk 7'de takımlar var, altta da bir 10 takım var. Kimin ne olacağı belli değil. Bir anda 6. bitirebilirsiniz, bir anda küme düşebilirsiniz böyle bir durum var. Onun için çok dikkatli olmak lazım. Puanlar birbirine çok yakın. Takımlar birbirine denk. Az hata yapan bu işi götürecek” dedi.

  HABER: CENGİZ TOPUZ - AJANSSPOR / KARABÜK

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.