comScore

Parma'nın eski yıldızları mahkemeye çıkacak!

27 Kasım 2013, Çarşamba 13:33

Serie A ekiplerinden Parma'nın 90'lı yıllara damga vuran güçlü kadrosundan Lilian Thuram, Juan Sebastian Veron ve Hernan Crespo gibi eski futbolcular, mahkeme karşısına çıkacak.

Parma Savcısı Paola Dal Monte'nün yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, Fransız Lilian Thuram, Bulgar Hristo Stoichkov, Arjantinli Juan Sebastian Veron ile Hernan Crespo ve İtalyan Enrico Chiesa ile Dino Baggio'nun aralarında bulunduğu 26 kişi, Parma Kulübü'nden elde ettikleri hayali reklam gelirleri nedeniyle mahkemeye sevk edildi.

İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesinde yer alan habere göre, 1992-2003 yılları arasında Parma'nın o dönemki sponsorlarından yiyecek firması Parmalat tarafından, oyunculara hayali kontratlar vasıtasıyla yaklaşık 10 milyon avroyu bulan bir ücret ödendiği belirtildi. Ödemelerin Parmalat firmasının sahibi Calisto Tanzi'nin izniyle yapıldığı kaydedildi. Tanzi, 2011 yılında şirketiyle yaptığı yolsuzluklar sebebiyle 9 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ünlü futbolcuları kapsayan soruşturma, 2 Mayıs 2012 tarihinde başlamıştı. Fransız eski futbolcu Thuram, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Parmalat ile herhangi bir reklam anlaşması imzalamadım. Bunu rahatlıkla kanıtlayabilirim” ifadelerini kullanmıştı.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.