comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Güven Varol: Mersin İdman Yurdu'nu ayağa kaldıracağız

08 Ocak 2017, Pazar 18:18
Güven Varol: Mersin İdman Yurdu'nu ayağa kaldıracağız

Mersin İdman Yurdu'nun takım kaptanı Güven Varol sıkıntılı günler geçiren Mersin İdman Yurdu'nu ayağa kaldıracaklarını söyledi.

FutbolArena - TFF 1.Lig'de son sırada bulunan ve maddi anlamda sıkıntılı günler geçiren Mersin İdman Yurdu'nda kaptan Güven Varol taraftarlardan destek istedi.
 

Güven Varol'dan Mersin İdmanyurdu ve küme düşme açıklaması


Kümede kalma yarışında taraftarlarının desteklerine çok ihtiyaçları olduğunu belirten Güven Varol "Ligin ilk bölümü bizim için çok iyi geçmedi. Beklentilerimizin altında kaldık. Daha iyisini yapabilirdik. İkinci devreye daha iyi hazırlandık. Mersin, çok güzel bir şehir. Futbol oynamak için de öyle. Herkes bu şehirde futbol oynamak ister. Mersin İdmanyurdu'nu çok seviyorum. Taraftarlarımızdan destek bekliyoruz. İkinci devre büyük bir mücadelenin içinde olacağız. Alacağımız galibiyetlerle Mersin İdmanyurdu'nu ayağa kaldıracağız. Ligin ikinci bölümü Mersin İdmanyurdu için çok iyi geçecek. Taraftarlarımızı stada bekliyoruz." dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Kümede kalmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten kaptan Güven Varol transfer yasağının kalkması için beklediklerini ifade etti. Güven Varol yapılacak yeni transferlerle güçleneceklerini belirtirken şu ifadeleri kullandı;

 "Transfer yasağımız kalkarsa kadromuza katılacak isimler olacak ve takımı ligde tutmak için elimizden geleni yapacağız. Hatta daha yukarılara çıkacağız."

YUSUF ŞİMŞEK BİZİM İÇİN BİR AĞABEY 

Mersin İdman Yurdu teknik direktörü Yusuf Şimşek'i uzun yıllardır tanıdığını belirten Güven Varol  "Denizlispor'da birlikte oynadık. Türkiye'nin en önemli yeteneklerinden biri. Teknik direktörlüğü de futbolculuğu gibi hırslı. Bizim için bir ağabey gibi. Saha içindeki heyecanı saha dışında da bize yansıtıyor." dedi.

Sport Toto Süper Lig'de ki şampiyonluk yarışınıda değerlendireen kaptan Güven Varol "Medipol Başakşehir çok iyi futbol oynuyor. Şampiyon olacaklarına inanıyorum. Fenerbahçe ve Beşiktaş da bu yarışın içinde olur. Galatasaray'ın geri kalacağını düşünüyorum." dedi.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)