comScore

Güney Kore'den rakiplerini yanıltmak için dahiyane plan!

17 Haziran 2018, Pazar 16:38
Güney Kore'den rakiplerini yanıltmak için dahiyane plan!

2018 Dünya Kupası ülkelerinden Güney Kore, rakipleri tarafından analiz edilememek için çeşitli dahiyane stratejiler üretmiş durumda

FutbolArena Dış Haberler - Dünya Kupası F Grubunda yer alan Güney Kore'nin rakipleri tarafından analiz edilememek için kullandığı taktikler Rumen basınında konu oldu.

NUMARALARI DEĞİŞTİRİYORLAR
Habere göre Avrupalılar tarafından simaları birbirine benzetilen ve isimleri de oldukça karışık bulunan Güney Koreliler, forma numaraları üzerinden ezberlenmemek için oyuncularının forma numaralarını sürekli olarak değiştiriyor.
Habere göre Güney Kore ayrıca sürekli diziliş de değiştiriyor  ve rakipleri hangi taktikte, hangi oyuncuların oynadığı anlamakta güçlük çekiyor.  
Güney Kore Teknik Direktörü Tae-Yong Shin'in bu taktiği Avrupa basınında yankı uyandırıyor... 

Güney Kore Teknik Direktörü Shin Tae Young ise yaptığı açıklamada, "İsveç'in gözlemcileri idmanlarımızı izliyor. Onların kafısını karıştırmak için oyuncuların sırtlarına 4 farklı forma numarası koyduk. Zaten Avrupa'da Asyalı insanların simaları benzediği için ayırt edemiyorlar." dedi. 

Güney Kore Dünya Kupası geçmişi


Tarihinde ilk kez 1954 FIFA Dünya Kupası'na katılmayı başaran Güney Kore, Macaristan'a 9-0, Türkiye'ye de 7-0 mağlup olarak oynadığı her iki maçta da fark yemişti. Ardından 1986'ya kadar Dünya Kupalarına katılamayan Güney Kore, 86'dan itibaren ise her Dünya Kupası'na katıldı ancak kendi ülkesinde düzenlenen 2002 Dünya Kupası haricinde varlık gösteremedi. 2002 Dünya Kupası'nda ise 3.'lük maçı oynama hakkı kazanan Güney Kore yine Türkiye'ye mağlup olmuş ve turnuvayı 4. bitirmişti.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)