comScore

Güney Kore Ligi başlıyor! Koronavirüs önlemleri

06 Mayıs 2020, Çarşamba 10:14
Güney Kore Ligi başlıyor! Koronavirüs önlemleri

Güney Kore'de yeni sezon öncesi koronavirüs tedbirleri açıklandı.

FutbolArena Dış Haberler - Güney Kore'de 8 Mayıs Cuma günü başlayacak olan lig öncesi koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler dikkat çekti. Yeni sezonda 12 takım ligde mücadele edecek ve her takım birbiriyle 3 yerine 2 maç yapacak.

İşte alınan tedbirler:
Yeni bir karar alınana kadar tüm karşılaşmalar seyircisiz oynanacak.

Eğer bir takımın oyuncusu veya çalışanının testi pozitif çıkarsa, o takım 2 hafta boyunca maça çıkamayacak ve karşılaşmaları ertelenecek. Aynı şekilde bu takımla karşılaşan diğer rakiplerin maçları da 2 hafta ertelenecek.

Maç günü herhangi bir futbolcuda şüpheli bir semptoma rastlanırsa, kadrodan çıkartılacak ve karşılaşma oynanacak. 

Maç günü herhangi bir oyuncu, çalışan ya da görevlinin testinin pozitif çıkması durumunda, lig yönetimi tüm karşılaşmaları durdurma kararı alabilecek.

Çok sayıda kişide koronavirüs vakası tespiti yapılırsa, lig geçici olarak askıya alınacak. Devam etmenin imkansız olduğu kararına varılırsa, lig iptal edilecek.

22. haftadan önce ligin iptal edilme kararı verilirse, şampiyon ilan edilmeyecek, Asya Şampiyonlar Ligi'ne katılacak takımlar daha sonra belirlenecek.

Normal sezonun tamamlandığı, 22. haftadan sonra ligin sona erdirilmesi durumunda şampiyon ve küme düşen takımlar o anki puan durumuna göre ilan edilecek.

ORDU TAKIMI KÜME DÜŞÜRÜLECEK!

Güney Kore'de ordunun takımı olan Sangju Sangmu, federasyonun aldığı kararla bu yıl ligden kesin olarak düşecek. Sangju ligi son sırada tamamlarsa 11. sıradaki takım ligde kalmak için play-out maçlarına çıkacak. Sangju ligi son sırada tamamlamazsa son sıradaki takım da direkt olarak ligden düşecek. 

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"