comScore

Manchester City Manchester City

Guardiola'dan sert tepki 'Özür dilemezse oynamaz'

20 Eylül 2016, Salı 19:07
Guardiola'dan sert tepki 'Özür dilemezse oynamaz'

Ünlü teknik adam Pep Guardiola, Yaya Toure'nin menajerine sert çıktı.

FutbolArena Dış Haberler - Premier Lig'e ve Şampiyonlar Ligi'ne harika bir başlangıç yapan Manchester City'de teknik adam Pep Guardiola ipleri eline alıyor. Daha önce topsuz oyunda yeterince koşmadığını gerekçe göstererek Şampiyonlar Ligi kadrosuna Yaya Toure'yi almayan Pep Guardiola, ünlü futbolcunun menajerine sert çıktı. 

Guardiola'nın Yaya Toure kararı sonrası basına konuşan oyuncunun menajeri Dimitri Seluk "Guardiola oyuncumu aşağılamak için onu kadroya almadı. Sezon sonunda Şampiyonlar Ligi'ni alamazsa bunun hesabını verecek t..ağı var mı göreceğiz" demişti.
PEP GUARDİOLA GEMİLERİ YAKTI

Pep Guardiola bu konuda uzun süre sonra ilk kez konuştu ve "Yaya Toure'nin menajeri Manchester City kulübünden özür dilemezse Toure bir daha bu formayı giyemez" dedi.

Guardiola ayrıca eski kafalı biri olduğunu söylerken "Benim menajerim çıkıp benim teknik direktörüm Cruyff hakkında böyle şeyler diyemezdi" dedi. 

SELUK'TAN CEVAP: "KENDİSİNİ BİR ŞEY SANIYOR"

Rus menajerin bu sözlere yanıtı gecikmedi. Sky Sports'a konuşan Seluk: "Guardiola birkaç maç kazandı diye kendisini kral zannediyor. Avrupa'da yaşıyorum bu yüzden istediğim her şeyi söyleyebilirim, Guardiola beni durduramaz. Eğer Guardiola, Pellegrini'ye yaptığı için özür dilerse ben de Guardiola'dan özür dilerim. Guardiola ayrıca Joe Hart'tan da özür dilemeli. İngiltere'ye gelip takımdaki İngiliz futbolcuları göndermek doğru değil. Yaya Toure geldiğinde Manchester City, Şampiyonlar Ligi'ni sadece hayal edebilirdi. Avrupa'nın en büyük yıldızları Manchester City'ye gelmek istemezken Yaya Toure geldi. O zaman büyük bir kulüp değillerdi. O geldikten sonra kazanmaya başladılar. İki lig şampiyonluğu, kupalar ve son olarak Şampiyonlar Ligi'nde yarı final. Ben Ranieri gibi menajerlere saygı duyuyorum. Çok para harcamadan başarılı oluyorlar." diye konuştu.

Yaya Toure'nin menajeri Seluk geçmişte de oyuncusuyla ilgili yaptığı açıklamalarla gündem yaratmıştı. Bunlardan en bilineni 2014 yılında Manchester City kulübünün, oyuncusunun doğum günü için bir pasta bile kesmediğini söyleyerek futbolcusuna gereken saygıyı göstermediğini öne sürmesiydi. Bu sebeple ayrılığı bile gündeme gelen Yaya Toure ile Manchester City kulübü arasındaki buzlar daha sonra erimişti.


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.