comScore

Guardiola Ronaldo'ya soğuktu! "Yerin garanti değil"

28 Ağustos 2021, Cumartesi 19:05
Guardiola Ronaldo'ya soğuktu!

Cristiano Ronaldo'nun Manchester United'a transferinde Guardiola ve Sir Alex Ferguson gerçekleri. 

FutbolArena Dış Haberler - Juventus'tan ayrılan Cristiano Ronaldo, yıllar sonra eski takımı Manchester United'a geri döndü. Peki Cristiano Ronaldo'nun transfer sürecinde neler yaşandı?

Juventus'tan ayrılma kararı sonrası ilk olarak devreye giren Manchester City'nin transferden bir anda geri çekilmesi ve sonrasında United'ın devreye girmesiyle Kırmızı şeytanlar, yıldız futbolcuyu renklerine bağladı. 
Ada basını, Cristiano Ronaldo'nun Manchester United'a geri dönüşünde Kırmızı şeytanların efsane teknik direktörü Sir Alex Ferguson'un büyük rolü olduğunu yazarken, öte yandan Ronaldo ile Guardiola arasındaki görüşme de Portekizli yıldızın tercihini yapmasında rol oynadı 

La Repubblica'nın haberine göre, Cristiano Ronaldo ilk olarak Guardiola ile görüştü. Ancak Guardiola'nın kendisine soğuk davranması ve Manchester City ilk 11'indeki yerinin garanti olmadığını ifade etmesi Portekizli yıldızın Manchester City'ye soğuk bakmasına neden oldu. 

Guardiola ise transferin gerçekleşmesinin ardından, "ristiano Ronaldo'nun, Manchester United'a gitmesine üzüldüm mü? Hayır kesinlikle. Bu yanlış kelime. Bizim zaten olağanüstü bir kadromuz var. Aksine, Ronaldo seviyesindeki bir oyuncunun İngiltere'ye dönmesi güzel. Bundan dolayı mutluyum." ifadelerini kullandı. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!