comScore

Lille Lille

Guardiola: "O dünyanın en iyi teknik direktörü"

21 Şubat 2017, Salı 19:54
Guardiola:

İspanyol teknik adam Guardiola, Marcelo Bielsa'nın en iyi teknik direktör olduğunu söyledi.

FutbolArena Dış Haberler - Birçokları tarafından dünyanın en iyi teknik direktörü olarak gösterilen İspanyol teknik adam Pep Guardiola, kendisine göre en iyi teknik direktörün Marcelo Bielsa olduğunu söyledi.

Son olarak geçtiğimiz sezon Fransız ekibi Marsilya'yı çalıştıran ve geçtiğimiz günlerde Lille ile anlaşan Bielsa gelecek sezon başından itibaren Lille'i çalıştıracak. Fransız ekibiyle 2 yıllık bir anlaşma yapan Bielsa için Guardiola "Ona hayranım" dedi. 
Ondan çok şey öğrendiğini ve onunla her konuşmasında kendisinden yeni bir şeyler öğrenebildiğini ifade eden Guardiola, "Onunla çalışan futbolculardan da kendisiyle ilgili olumsuz bir cümle duymadım. O oyuncuları her zaman üst seviyeye taşır" dedi. 

BİELSA'NIN KARİYERİ

Bielsa bu sezon başında Lazio ile anlaşmış ancak anlaşmadan bir gün sonra yönetimle uyuşmazlık yaşadığı için istifa etmişti. Lazio'dan önce Athletic Bilbao'yu çalıştıran ve takımına Avrupa Ligi finali oynatan Bielsa daha önce Şili Milli Takımıyla da önemli başarılar yakalamış ve 2010 Dünya Kupasında 3'lü savunma ile fark yaratmıştı. Bielsa bu sisteminden sonra futbol dünyasında 3'lü savunmanın yeniden popüler olmasını da sağladı.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!