comScore
bilyoner

Manchester United Manchester United

Guardiola: "Mourinho'ya çok saygı duyuyorum"

09 Eylül 2016, Cuma 20:33
Guardiola:

Pep Guardiola, Jose Mourinho'ya çok saygı duyduğunu söyledi.

FutbolArena - Premier Lig'de yarın oynanacak olan Manchester derbisinde Manchester City'nin Teknik Direktörü Pep Guardiola, meslektaşı Jose Mourinho'ya çok saygı duyduğunu ve aralarındaki kişisel rekabeti medyanın yaratmak istediğini ifade etti.

GUARDİOLA: "MOURİNHO'YA SAYGI DUYUYORUM"

Derbi öncesi basın toplantısında konuşan iki teknik adam önemli açıklamalarda bulundular.

Guardiola, "Biliyorsunuz Mourinho ile Barcelona'da birlikte çalışmıştık, daha önce de birçok kez söyledim, Mourinho'ya saygı duyuyorum. Ben her zaman meslektaşlarımdan bir şey öğrenmeye çalışırım, Mourinho için de bu geçerli" dedi. Guardiola maçtan sonra birer kadeh içki içip içmeyecekleri ile ilgili bir soruya ise "Eğer maçtan sonra Mourinho beni davet ederse bir kadeh şarap içmeyi tabii ki kabul edeceğim." diye konuştu. 

GUARDİOLA'DAN IBRAHİMOVİC YORUMU

İspanyol teknik adam, Barcelona'da 2 sezon birlikte çalıştıkları ancak tatsız bir ayrılık yaşadıkları İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic ile ilgili ise "Kariyeriyle ilgili ona çok saygı duyuyorum. En yetenekli futbolculardan birisi ve her gittiği takımda etkili oluyor." dedi. Manchester United'ta iyi bir başlangıç yapmasıyla ilgili sorulan soruya da Guardiola, "Büyük futbolcular böyledir. Her zaman yeteneklerini yeni kulüplerine çabuk yansıtırlar, yeni ülke ya da yeni lige adaptasyon için onların zamana ihtiyacı olmaz." dedi.

MOURİNHO: "MANCHESTER CİTY İYİ BİR TEKNİK DİREKTÖRE SAHİP"

Manchester United'ın Portekizli hocası Jose Mourinho ise derbinin önemini bildiklerini ve duyguları kontrol etmenin önemli olduğunu söyledi.

Manchester City'nin iyi bir teknik direktör ve kadroya sahip olduğunu belirten Mourinho, City'nin Kun Aguero'nun yokluğunu dolduracağını belirterek Guardiola'nın elinde çok opsiyon olduğunu belirtti. 

Ibrahimovic hakkında da konuşan deneyimli teknik adam, "34 yaşında olmasına karşın o para için Çin'e veya ABD'ye gitmedi. En zor yeri ve kazanmayı tercih etti." dedi.

Takımda tüm futbolcularının derbiye hazır olduğunu ve kendisinden forma beklediklerini aktaran Mourinho, Ermeni futbolcu Mkhitaryan'ın da sakatlığını atlattığını ifade etti.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!