comScore

Beşiktaş Beşiktaş

G.Saraylı oyunculara inat Cenk'i tutmuş!

26 Şubat 2014, Çarşamba 16:31

Uzmanlar Beşiktaş Doktoru Ertuğrul Karanlık'ın Cenk'i Galatasaray maçında oynatarak tıbbi bir hata yaptığını savunurken, Beşiktaş doktoru garip bir açıklama daha yaptı. Meğerse Galatasaraylı oyuncuların isteğine “hayır” demiş.

FutbolArena Özel | Galatasaray-Beşiktaş maçının üstünden 5 gün geçti ama tartışmalar bitmiyor. Derbi maçta kafasına darbe alan Cenk Gönen yaklaşık 10 dakika kendine gelememiş, oyunda tutulmuş ve maçtan hemen sonra hastaneye götürülmüştü. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık maçın ardından “eğüer değişiklik hakkımız olsaydı, Cenk'i değiştirirdik” diyerek büyük tepki çekmişti.
 
Konunun uzmanları Beşiktaş Doktoru Ertuğrul Karanlık'ın Cenk'i oyunda tutarak büyük bir hata yaptığını savunurken, Karanlık'tan bir garip açıklama daha geldi. Karanlık, Galatasaraylı oyuncuların isteğini yerine getirmemek için bunu yapmış!
 
BJK TV'ye konuşan Karanlık olayı şöyle anlattı: “Öyle bir ortamda, 50-60 bin seyirci bağırıyor, kolay bir durum değil. Orada sakin kalıp bir karar vermem gerekiyordu. Rakip takım oyuncusu gelip ‘çıkar, çıkar' diyor. En kolayı çıkarmaktı” dedi.
 
Dr. Ahmet Göncü, bu tip sakatlılar da futbolcu istese bile oyuna devam etmemesi gerektiğini ifade ederek, “Bana göre Ertuğrul Karanlık tıbbi bir hata yapmıştır. Darbeyi aldıktan sonra ne yaptığını bilmeyen ve hatırlamayan bir oyuncuyu oyundan alıp hastaneye götürmek gerekiyordu. Bu tıbbi bir hata” dedi.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.