comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Görme, zihinsel ve işitme engelli öğrenciler, 'Konyaspor Geliyor Bak' şarkısını söyledi - Süper Lig Haberleri

10 Mayıs 2016, Salı 11:59
Görme, zihinsel ve işitme engelli öğrenciler, 'Konyaspor Geliyor Bak' şarkısını söyledi - Süper Lig Haberleri

Görme, zihinsel ve işitme engelli öğrenciler Torku Konyaspor-Kasımpaşa maçının devre arasında “Konyaspor Geliyor Bak” şarkısını işaret dilinde söyledi.

FutbolArena - Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Engelli Bakımı Rehabilitasyon ve Fizyoterapi Programı öğrenci ve öğretim görevlileri "Engellilik, Spor ve Farkındalık" adlı proje hazırladı.
 

Engelli öğrencilerden 'Konyaspor Geliyor Bak' şarkısı


Engelli öğrenciler ve üniversite öğrencileri Burcu Güneş'in söylediği “Konyaspor Geliyor Bak” şarkısını işaret diline çevirdi. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Araştırma Ve Uygulama Merkezi ile birlikte öğrencilerin oynadığı bir klip yapıldı. Konyaspor - Kasımpaşa maçının devre arasında bu klip stadyumda gösterilirken, Selçuklu özel eğitim okullarında eğitim alan görme, işitme ve zihinsel engelli çocuklar da aileleriyle birlikte 125 kişilik bir grup olarak maça geldi.
 
269918-haber

Üniversite öğrencileri görme engelli çocuklara maçı anlatarak atmosferi yaşamalarını sağladı.

Projeyi koordine eden öğretim görevlileri Ahmet Bayrak ve Mustafa Güler engellilerle ilgili toplumda farkındalık oluşturmak için hazırladıkları çalışmanın ilgi görmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!